Live Motion Games S.A. zamyka I kwartał 2022 r. z 24% wzrostem przychodów

Live Motion Games – notowany na NewConnect twórca gier symulacyjnych – wypracował blisko 1,86 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w I kwartale 2022 r. Daje to wzrost wyniku o 24% w porównaniu r/r. Zysk z działalności operacyjnej (EBIT) od stycznia do marca 2022 r. liczył 0,16 mln zł. Na wypracowane wyniki finansowe Spółki wpływ miała sprzedaż flagowych produkcji Studia: Train Station Renovation oraz Car Trader Simulator. Zgodnie z planem rozwoju, Spółka na bieżąco rozbudowuje swoje portfolio. Jeszcze w tym roku na rynek trafi gra Builder Simulator, a na 2023 rok zaplanowano premierę Chernobyl Liquidators. Bazując na feedbacku graczy, Zarząd Spółki liczy, że nowe projekty pozytywnie przełożą się na jej przyszłe wyniki finansowe.

Live Motion Games S.A. zamyka I kwartał 2022 r. z 24% wzrostem przychodów 1

Sprzedaż naszych dwóch autorskich tytułów: Train Station Renovation oraz Car Trader Simulator kolejny kwartał z rzędu pozytywnie wpłynęła na nasze wyniki finansowe. W I kwartale 2022 roku, odnotowaliśmy zysk netto na poziomie ponad 0,12 mln zł. EBIT w tym okresie wyniósł 0,16 mln zł. Przychody netto ze sprzedaży od stycznia do marca br. liczyły prawie 1,86 mln zł. Co ważne, dało to spółce wzrost wyniku r/r o 24%, kiedy to w I kwartale 2021 roku przychody były na niższym poziomie, wynoszącym ok 1,5 mln zł – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games S.A.

W marcu br. spółka zawarła umowę ze Polyslash S.A., w ramach której Live Motion Games S.A. wykona, na zlecanie swojego partnera, nową grę symulacyjną. Projekt w pierwszej kolejności zostanie wydany w wersji na PC.

Niedawno, 3 maja 2022 r., swoją premierę miała najnowsza gra z portfolio produkcyjnego Spółki – Bakery Simulator. To nie koniec nowości od Live Motion Games S.A. W najbliższych miesiącach w ręce graczy trafi produkcja Builder Simulator. – Projekt zbliża się dużymi krokami do dnia premiery. W ciągu najbliższych tygodni planujemy zakończenie prac nad contentem podstawowej wersji gry. Dalsze szczegóły podamy w późniejszym terminie, natomiast już wiemy, że data premiery uzależniona będzie od najlepszego ,,okienka’’ wydawniczego – mówi Paweł Lipiec, Head of PR & Marketing w Live Motion Games S.A.

Live Motion Games S.A. przy projekcie Builder Simulator pełni podwójną rolę: producenta oraz wydawcy.

Aktualnie zespół warszawskiego Studia pracuje również nad kilkoma innymi tytułami: Chernobyl Liquidators (wydawcą gry jest globalna firma 505 Games), Builders of China oraz Supermarket Manager. – Supermarket Manager posiada już gotowy prototyp, aktualnie testujemy i rozwijamy mechaniki oraz budujemy warstwę wizualną. Produkcja idzie zgodnie z planem – mówi Paweł Lipiec.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top