Logotec składa zawiadomienie do prokuratury

Firma Logotec Engineering S.A. , wchodząca w skład Logotec Engineering Group, złożyła zawiadomienie do prokuratury przeciwko Wiesławowi W., prezesowi Liberty Poland S.A. o działaniu na szkodę wspólnej spółki L2Mobile.com S.A. Zdaniem Logotec Engineering S.A. w sprawę zamieszani są także byli pracownicy jednego z funduszy inwestycyjnych.

Firma Logotec Engineering S.A. zawiadomiła Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście o faktach noszących – zdaniem spółki – znamiona przestępstwa. Zawiadomienie dotyczy Wiesława W., prezesa Liberty Poland S.A., współzałożyciela oraz członka Rady Nadzorczej L2Mobile.com S.A. (do 22 maja 2003 r.), który działał niezgodnie z przepisami ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz wbrew przepisom kodeksu spółek handlowych. Zawiadomienie dotyczy także m.in. działań Macieja H. – byłego prezesa spółki L2Mobile.com S.A. (do dnia 14 czerwca 2003).

Zdaniem Logotec Engineering S.A. Wiesław W. działał na szkodę spółki L2Mobile.com.S.A. założonej w 2000 r., przez Logotec Engineering S.A. oraz Liberty Poland S.A. L2Mobile.com.S.A. zajmuje się obsługą serwisów SMS-owych. Do grona największych klientów należały Onet, Wirtualna Polska, Phonesat oraz Enternet.

W 2002 roku Liberty Poland S.A. oraz Maciej H., dyrektor L2.Mobile.com.S.A. założyli spółkę o nazwie L2Mobile Sp. z o.o. , której nazwa i przedmiot działalności są niemal identyczne z przyjętymi przez L2.Mobile.com.S.A. Wiesław W. – będąc członkiem rady nadzorczej L2.Mobile.co,.S.A. został jednocześnie przewodniczącym rady nadzorczej w nowej firmie, a Maciej H. – prezesem zarządu. W niedługi czas potem Maciej H. został także prezesem zarządu L2.Mobile.com S.A. W styczniu L2Mobile Sp. z o.o. zmieniła nazwę na EL2 Sp. z o.o.

Logotec Engineering S.A. jako akcjonariusz L2.Mobile.com.S.A. nie został poinformowany o żadnym z tych faktów.

Na przełomie marca i kwietnia 2003 r. Maciej H. poinformował, że w L2.Mobile.com.S.A. doszło do rozwiązania umów z kluczowymi klientami oraz o rezygnacji z pracy najważniejszych pracowników.

Jerzy Dryndos, prezes zarządu Logotec Engineering S.A. : „Patrząc na sposób działania znaczącego podmiotu, jakim jest Liberty oraz pozostałych osób, odnosi się wrażenie, że pod względem standardów etycznych w biznesie bliżej nam do Dzikiego Zachodu niż do Europy. W wyniku nieuczciwych działań prezesa Liberty Poland S.A. oraz pozostałych osób firma L2.Mobile.com S.A. poniosła niepowetowane straty. Po cichu założono nową spółke, która po cichu przejęła pracowników i kontrakty przynoszące w skali roku ok. 10 mln zł. Doprowadziło to do unieruchomienia „starej” spółki. To wszystko zrobił w tajemnicy właściciel połowy przedsiębiorstwa, wespół z prezesem zarządu oraz niektórymi członkami rady nadzorczej. Dobór odpowiedniego określenia na tego typu „działania biznesowe” pozostawiam na razie innym.”

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry