Łowcy informacji w SerwisKariery.pl

Opublikowano: 16 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wortal SerwisKariery.pl przygotował pierwszy w Polsce raport poświęcony zawodowi brokera informacji. Wedle danych Międzyresortowego Zespołu do Prognozowania Popytu na Pracę, działającemu przy Rządowym Centrum Studiów Strategicznych, infobroker należy do zawodów przyszłości, profesji, która należeć będzie do najbardziej poszukiwanych na rynku pracy.

„Raport składa się z dwóch części. Pierwsza prezentuje warsztat pracy brokera informacji oraz prezentuje wybrane obszary, którymi zajmują się łowcy informacji. W drugiej przedstawiliśmy zestaw umiejętności, którymi powinien cechować się infobroker” – mówi Łukasz Łata z SerwisKariery.pl, współtwórca raportu.

„Tworząc raport chcieliśmy przedstawić informacje w taki sposób, aby człowiek zainteresowany pracą brokera informacji mógł odpowiedzieć sobie na dwa pytania: „Kim jest i czym zajmuje się infobroker” oraz „Czy mogę wykonywać ten zawód” – dodaje Michał Wojciechowski, współtwórca raportu.

„Jesteśmy przekonani, że raport przyda się także przedstawicielom firm i instytucji, które dbają o swoją pozycję na rynku. Informacja była, jest i będzie w cenie, co zdaje się rozumieć coraz więcej osób. Zatrudnienie infobrokera może być jedną z kluczowych decyzji wzmacniającą pozycję rynkową danej instytucji” – dodaje Wojciechowski.

http://www.serwiskariery.pl

Sylwester KozakŁowcy informacji w SerwisKariery.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.