Lublin – Galeria Gala zapewni pracę

270 osób na jednej zmianie, ponad 400 w ciągu całej doby – tyle miejsc pracy powstanie wraz z oddaniem Galerii Gala do użytku. Lubelski Urząd Pracy już zaciera ręce. Mieszkańcy regionu mogą liczyć na zatrudnienie.
Etaty pracowników obsługi technicznej, ekipy sprzątające, agenci ochrony, sprzedawcy, kasjerzy, managerowie – lista miejsc pracy w budowanej właśnie Gali jest naprawdę długa. – Szacujemy, że na jednej zmianie pracowało będzie w Galerii ponad 250 osób – mówi Paweł Kępski, dyrektor Zarządzający Galerii Gala. – Docelowo pracę na terenie centrum handlowego znajdzie ponad 400 osób.

Tomasz Piecak z-ca dyrektora lubelskiego Państwowego Urzędu Pracy z nadzieją patrzy na powstające przy ul. Fabrycznej centrum handlowe.
„Powstanie tak dużego zakładu pracy, jakim będzie Galeria Gala jest szansą znalezienia zatrudnienia dla wielu bezrobotnych z naszego regionu.” – tłumaczy – „Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublinie jest zarejestrowanych 6137 osób bezrobotnych /dane na koniec października br./. Wiele z tych osób posiada odpowiednie kwalifikacje do podjęcia zatrudnienia w tego typu zakładzie pracy. Oferta szkoleniowa naszego urzędu również może pomóc osobom bezrobotnym w zatrudnieniu w Galerii Gala. W bieżącym roku przeszkoliliśmy łącznie ponad 100 osób w zawodach takich jak: pracownik działu sprzedaży, magazynier, kelner-barman. Mamy nadzieję, że te osoby również będą miały szansę podjęcia pracy w Galerii Gala. Reasumując czekamy na otwarcie i liczymy na owocną współpracę Galerii Gala z Powiatowym Urzędem Pracy w Lublinie w zakresie łagodzenia problemów bezrobocia.”

Obecnie realizowany jest I etap budowy centrum handlowego o profilu „Dom i Wnętrze”. Planowany termin otwarcia obiektu to II kwartał 2007 roku. Galeria Gala to centrum tematyczne gromadzące artykuły wyposażenia i dekoracji domu. Pod jednym dachem zgromadzone będą sklepy z kompletną ofertą mebli, akcesoriów, materiałów i usług związanych z budową domów i wyposażeniem wnętrz. Do dyspozycji klientów będą też pośrednicy nieruchomości oraz biura architektoniczne. „Cały czas poszukujemy jednak kolejnych najemców zajmujących się: produkcją okien i drzwi, technologiami ocieplenia i ogrzewania budynków, pokryciem dachów” – mówi Paweł Kępski. – „Do współpracy na preferencyjnych warunkach najmu powierzchni zapraszamy też architektów, projektantów instalacji oraz aranżacji wnętrz”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top