Lumena i D-Link w Krynicy

D-Link już po raz kolejny będzie partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy, które odbędzie się 6-9 września bieżącego roku. Razem z firmą Lumena Sp. z o.o. D-Link odpowiada za sieć bezprzewodową, która pokryje miasto na czas Forum.
Forum Ekonomiczne w Krynicy, odbywające się na początku września już po raz szesnasty, zgromadzi tysiące uczestników z wielu europejskich państw. Politycy, biznesmeni, dziennikarze rozmawiać będą o wyzwaniach dla Europy i jej nowej tożsamości. Rokrocznie jest to wielkie wydarzenie dla miasta, organizatora i firm partnerskich. Rokrocznie staje się też coraz ważniejsze w ocenie uczestników. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również sieciowej komunikacji bezprzewodowej. Krynicę pokryje radiowa sieć Wi-Fi, a z bezprzewodowego, bezpłatnego dostępu do Internetu uczestnicy Forum będą mogli korzystać na terenie całego centrum kongresowego.

Sieć teleinformatyczna powstanie w Krynicy dzięki współpracy firm Lumena Sp. z o.o. oraz D-Link Polska Sp. z o.o., partnerów informatycznych XVI Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w dniach 6-9 września br. Decyzja o uruchomieniu radiowej sieci Wi-Fi, a nie tradycyjnej sieci kablowej (Ethernet), wynika z kilku względów. Przede wszystkim odległości między skrajnymi punktami sieci sięgają blisko kilometra i do połączenia ich należałoby użyć ponad 10 km kabli. Istotne jest też, aby sieć jak najmniej ingerowała w architekturę miasta, by była nieskomplikowana w instalacji i deinstalacji oraz by w trakcie Kongresu można było sprawnie i szybko przyłączać do niej poszczególne budynki. Wreszcie chodzi o wygodę samych uczestników, którzy będą mogli w każdym miejscu Krynicy i w każdym budynku Forum korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

W sieci znajdą się również tzw. multikioski (komputery informacyjne z ekranami dotykowymi), w których uczestnicy odszukają najważniejsze, bieżące informacje dotyczące Forum. Dziennikarze relacjonujący przebieg Forum, będą łączyć się z Internetem zarówno ze stanowisk komputerowych w Centrum Prasowym, jak i z dowolnego miejsca na terenie Forum, za pomocą własnych urządzeń przenośnych.

Sieć bezprzewodowa WiFi będzie pracować na urządzeniach D-Linka, w standardzie 802.11n. Szkielet sieci łączący poszczególne budynki, zostanie oparty o punkty dostępowe DWL-2100AP i DWL-3200, anteny panelowe ANT-1400 i ANT-0801 oraz nową serię kart DWA, pracujących zgodnie z draftem standardu 802.11n. Umożliwi to uzyskanie kilkusetmetrowego zasięgu i przepustowości na poziomie 54Mb/s. Do szkieletu przyłączonych będzie ok. 80 stacji roboczych, 18 bramek identyfikacyjnych oraz 17 multikiosków udostępniających informacje z serwera WWW Forum. Ich bezpośrednie połączenie z siecią będzie realizowane radiowo, a w niektórych przypadkach użyte będzie okablowanie miedziane w technologii Ethernet 10/100/1000Mb i przełączniki serii DES/DGS.

Za integrację systemu sieciowego, obsługę i wsparcie użytkowników odpowiedzialny jest warszawski integrator systemów teleinformatycznych – Lumena Sp. z o.o. To już kolejny projekt realizowany wspólnie przez Lumenę i D-Linka. Podsumowanie zeszłorocznego projektu teleinformatycznego w Krynicy dostępne jest w sekcji „pliki do pobrania” na dole strony.

www.forum-ekonomiczne.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top