Mac OS X Leopard w sprzedaży od 26 października

Apple poinformował, że Mac OS X Leopard pojawi się w sprzedaży w piątek 26 października w autoryzowanych punktach sprzedaży produktów Apple. Leopard zawiera ponad 300 nowych funkcji.
„Leopard, szósta już generacja Mac OS X, jest najlepszym uaktualnieniem, jakiekiedykolwiek przygotowaliśmy”- powiedział Steve Jobs, dyrektor generalny Apple. „I każdy otrzymuje ‘najbardziej rozbudowaną wersję’, ze wszystkimi innowacyjnymi funkcjami”.

Na nowym desktopie Leoparda znajduje się zaprojektowany od nowa 3D Dock z funkcją Stacks. Leopard automatycznie umieszcza strony WWW, pocztę i inne pobrane rzeczy na „stosie” Downloads, dzięki czemu na desktopie zostaje zachowany porządek, a użytkownicy mają łatwy dostęp do zawartości teczek bez konieczności ich otwierania. Mogą też tworzyć własne stosy w celu szybkiego dostępu do katalogów, dokumentów i programów.

Uaktualniony Finder zawiera Cover Flow i nowy pasek boczny ze znacznie udoskonalonymi opcjami przeglądania i kopiowania zawartości dowolnego komputera PC lub Mac dostępnego w lokalnej sieci. Użytkownicy .Mac mogą wykorzystać nową funkcję Back to My Mac, aby przeglądać i uzyskać zdalny dostęp przez Internet do plików znajdujących się na ich Makach.

Quick Look to dla użytkowników najszybszy i najłatwiejszy sposób podglądania plików bez konieczności uruchamiania, a nawet posiadania obsługujących ich programów. Z Quick Look użytkownicy mogą natychmiast przeglądać na pełnym ekranie i w pełnej rozdzielczości pliki zawierające wirtualnie wszystko, nawet pliki multimedialne, używając każdego widoku w Finderze.

Time Machine to z kolei łatwy sposób na tworzenie kopii zapasowych wszystkich danych na Maku, odzyskiwanie zagubionych plików i danych, a nawet przywracanie poprzednich konfiguracji systemowych. Prosta do skonfigurowania funkcja Time Machine automatycznie zachowuje aktualne kopie wszystkich danych na Maku.* W przypadku utraty pliku użytkownicy mogą przeszukiwać zawartość komputera cofając się w czasie,aby odnaleźć usunięte pliki czy programy, i natychmiast je przywrócić. W razie potrzeby, Leopard może też łatwo przywrócić cały system na podstawie danych z Time Machine zachowanych na zewnętrznym napędzie.

Uaktualniony program poczty elektronicznej Mail posiada ponad 30 wzorów i szablonów papierów listowych dzięki czemu użytkownicy mogą w prosty sposób wysyłać eleganckie, spersonalizowane wiadomości z grafiką i zdjęciami. Dzięki funkcjom Notes i To Dos użytkownik może łatwiej organizować swoją pracę, ponieważ te funkcje działają jak wiadomości pocztowe, które można łatwo tworzyć, zachowywać jako projekt, synchronizować z wieloma Makami i zachowywać w inteligentnych skrzynkach „Smart Mailboxes”. Funkcja rozpoznawania danych automatycznie wykrywa numery telefonów, adresy i wydarzenia, można więc dodawać je do Książki adresowej i iCal poprzez kilka kliknięć, a wbudowany czytnik RSS dostarcza do skrzynek pocztowych użytkowników najnowsze informacje i wpisy do blogów.

iChat program do prowadzenia konferencji wideo oferuje w Leopardzie jeszcze bogatsze multimedialnie pogawędki dzięki iChat Theater, funkcji ułatwiającej pokazywanie zdjęć, prezentacji, wideo i innych plików podczas konferencji wideo; współdzielenie ekranu, dzięki czemu użytkownicy mogą zdalnie przeglądać i obsługiwać innego Maka; oraz Photo Booth z efektami pozwalającymi na uzyskiwanie zabawnych efektów graficznych i zniekształceń.

Inne, nowe cechy Leoparda:

• dostępny w polskiej wersji językowej

• udoskonalony nadzór rodzicielski – Parental Controls – ułatwiający rodzicom zarządzanie dostępem swoich dzieci do sieci poprzez automatyczne identyfikowanie nie odpowiedniej zawartości, plus limit czasowy i dziennik logowania się, który jest dostępny z dowolnego Maka w domowej sieci;

• kompletne wydanie Boot Camp, do tej pory dostępnego jako wersja beta, który umożliwia natywne uruchamianie Windows na komputerach Mac z procesorem Intela;**

• Web Clip, program pozwalający na przenoszenie wszystkiego, czego chce użytkownik, ze strony WWW do Dashboard w postaci live widgetu;

• nowe cechy Photo Booth ułatwiające tworzenie animowanych ikon znajomych w iChatoraz zabawne efekty zdjęć i obrazów wideo;

• udoskonalony słownik Dictionary z wbudowaną encyklopedią Wikipedia, który pozwala użytkownikom na szybki dostęp do najnowszych informacji;

• uaktualniony kalendarz iCal z kalendarzami dla wielu użytkowników zbudowany nanowym standardzie CalDAV;

• uaktualniona wersja Front Row, dzięki której odtwarzanie muzyki i oglądanie filmów, audycji TV i zdjęć na Maku przy użyciu prostego w obsłudze pilota Apple Remote jest jeszcze łatwiejsze.

Cena i dostępność:
Mac OS X v. 10.5 Leopard będzie dostępny od 26 października w autoryzowanych punktach sprzedaży produktów Apple za sugerowaną cenę 499 PLN za licencję dla jednego użytkownika. Pakiet Mac OS X Leopard Family Pack, który posiada licencję dla jednego gospodarstwa domowego z pięcioma użytkownikami, będzie dostępny za sugerowaną cenę 769 PLN.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry