Magic Quadrant: CA w grupie liderów

Firma CA poinformowała, że w najnowszym raporcie firmy Gartner, zatytułowanym „Magic Quadrant for Web Access Management (WAM), 2H07”, została zaklasyfikowana do grona liderów na rynku rozwiązań w zakresie zarządzaniem dostępem do Internetu. W badaniu Magic Quadrant firma Gartner ocenia producentów oprogramowania na podstawie komplementarności ich strategii oraz efektywności jej realizacji.
Według firmy Gartner, tendencje na rynku rozwiązań do zarządzania dostępem do Internetu (WAM) nie zmieniły się w stosunku do sytuacji z roku 2006 – „najwięksi producenci platform znacząco umocnili swoją pozycję, podczas gdy mniejsi dostawcy rozwijali działalność w ograniczonym stopniu”. W raporcie zauważono ponadto, że „bezpieczeństwo coraz częściej jest postrzegane jako otoczka warstwy merytorycznej, którą należy zarządzać i kontrolować oddzielnie, co sprawia, iż rośnie zainteresowanie zarządzaniem dostępem w systemach heterogenicznych, a w szczególności rozwiązaniami WAM”.

CA SiteMinder Web Access Manager, produkt firmy CA z zakresu zarządzania dostępem do Internetu, integruje typowe możliwości zarządzania dostępem do Internetu z zarządzaniem sieciowymi profilami użytkowników oraz rozbudowaną obsługą uwierzytelniania. Opcje te są częścią skalowalnej i łatwej w zarządzaniu architektury. CA SiteMinder Web Access Manager to kluczowy element rozwiązania do zarządzania tożsamością i dostępem (IAM), które oferuje użytkownikom wiele dodatkowych funkcji, między innymi administrowanie sieciowymi tożsamościami użytkowników, konfigurowanie kont, zarządzanie dostępem do serwerów i usług, jednokrotne logowanie w ramach przedsiębiorstwa, tworzenie katalogów użytkowników, audyty, raporty oraz zabezpieczenia usług internetowych.

Gartner Research, „Magic Quadrant for Web Access Management, 2H07”,
autorzy: Ray Wagner i Earl Perkins, 29 października 2007 r.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry