Mailroom – kilka skrzynek pocztowych Gmail w telefonie

Systemowa aplikacja do poczty nie wystarcza aktywnym użytkownikom Gmaila, część z nich czekała na dedykowaną aplikację od Google – niestety ta rozczarowuje. Może warto zajrzeć do Mailroom?

Podstawową cechą Mailroom jest dostęp do kilku skrzynek Google (Gmail oraz Google Apps) z poziomu jednej aplikacji bez potrzeby ciągłego przelogowywania się. Dodatkowo aplikacja może działać offline dzięki wykorzystaniu HTML5. Mailroom wykorzystuje też TrueNew, co pozwala na prezentację w ikonce aplikacji liczby tylko nowych wiadomości od ostatniego sprawdzenia. Jest to o tyle wygodne, że widząc np. 10 nowych wiadomości wystarczy zobaczyć ich nadawcę i temat aby TrueNew zakwalifikował taką wiadomość jako wstępnie przeczytaną i nie będzie ich brać pod uwagę przedstawiając liczbę nowych wiadomości.

Korzystając jednak z Mailroom natrafiłem na spory problem – po kilku sprawdzeniach poczty aplikacja właściwie przestaje odpowiadać. Widzimy, że próbuje się zalogować aby wyświetlić okno wiadomości, ale nawet po kwadransie nie widzimy listy e-maili. Czyszczenie pamięci podręcznej niestety też nie pomaga. Być może błąd taki występuje tylko u mnie, jednak uniemożliwia pracę.

Warto podkreślić, że Mailroom nie obsługuje bezpośrednio technologii push, jednak umożliwia integrację z Prowl i Boxcar.

Aplikacja kosztuje 1,59 euro i jest do pobrania w App Store.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry