Mailroom – kilka skrzynek pocztowych Gmail w telefonie

Opublikowano: 19 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Systemowa aplikacja do poczty nie wystarcza aktywnym użytkownikom Gmaila, część z nich czekała na dedykowaną aplikację od Google – niestety ta rozczarowuje. Może warto zajrzeć do Mailroom?

Podstawową cechą Mailroom jest dostęp do kilku skrzynek Google (Gmail oraz Google Apps) z poziomu jednej aplikacji bez potrzeby ciągłego przelogowywania się. Dodatkowo aplikacja może działać offline dzięki wykorzystaniu HTML5. Mailroom wykorzystuje też TrueNew, co pozwala na prezentację w ikonce aplikacji liczby tylko nowych wiadomości od ostatniego sprawdzenia. Jest to o tyle wygodne, że widząc np. 10 nowych wiadomości wystarczy zobaczyć ich nadawcę i temat aby TrueNew zakwalifikował taką wiadomość jako wstępnie przeczytaną i nie będzie ich brać pod uwagę przedstawiając liczbę nowych wiadomości.

Korzystając jednak z Mailroom natrafiłem na spory problem – po kilku sprawdzeniach poczty aplikacja właściwie przestaje odpowiadać. Widzimy, że próbuje się zalogować aby wyświetlić okno wiadomości, ale nawet po kwadransie nie widzimy listy e-maili. Czyszczenie pamięci podręcznej niestety też nie pomaga. Być może błąd taki występuje tylko u mnie, jednak uniemożliwia pracę.

Warto podkreślić, że Mailroom nie obsługuje bezpośrednio technologii push, jednak umożliwia integrację z Prowl i Boxcar.

Aplikacja kosztuje 1,59 euro i jest do pobrania w App Store.

Sylwester KozakMailroom – kilka skrzynek pocztowych Gmail w telefonie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.