Marek Sowa prezesem Axel Springer Polska

Opublikowano: 5 stycznia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Z początkiem lutego 2010 roku Marek Sowa obejmuje funkcję prezesa zarządu Axel Springer Polska. Oprócz roli prezesa spółki, koncern planuje powierzenie Markowi Sowie w przyszłości dodatkowych zadań kierowniczych w strukturach Axel Springer na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

W ostatnich latach Marek Sowa zarządzał szeregiem przedsiębiorstw z branży mediowej i telekomunikacyjnej. Ostatnio sprawował funkcję prezesa spółki Agora SA, a także reprezentował interesy międzynarodowej grupy Liberty Global jako wiceprezes firmy UPC Polska. Marek Sowa jest również członkiem rady nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej, wiceprezesem PKPP Lewiatan oraz członkiem Corporate Governance Forum, organizacji doradzającej Komisji Europejskiej.

Marek Sowa na stanowisku prezesa Axel Springer Polska zastąpi Floriana Felsa, który rozstaje się z firmą i kontynuować będzie karierę w spółce Ringier AG jako CEO na Europę Środkową.

Bardzo się cieszę, że dla rozwoju międzynarodowej działalności Axel Springer pozyskaliśmy Marka Sowę, doświadczonego managera i znawcę polskiego rynku medialnego. Jednocześnie pragnę podziękować Florianowi Felsowi za jego wieloletnią i owocną pracę w Warszawie. Pod jego kierownictwem Axel Springer Polska stał się ważnym filarem rozwoju naszej międzynarodowej strategii i wydawcą największej gazety w kraju. – mówi Mathias Döpfner, prezes zarządu Axel Springer AG.

Tomasz UchańskiMarek Sowa prezesem Axel Springer Polska

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski