Marketing firm B2B w social media

Mimo popularności marketingu w social media, wiele firm z sektora Business-to-Business nie może pochwalić się długim doświadczeniem w prowadzeniu działaniach reklamowych w społecznościach. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Business.com, aż 73% ankietowanych wykorzystuje social media w marketingu zaledwie od dwóch lat. Jednak prognozy wydatków firm B2B na marketing w social media wydają się bardziej optymistyczne niż wyniki przeprowadzonych badań.

Według Evelyn Jung, autorki raportu „B2B Social Media marketing Heats Up”, udział firm z sektora B2B w social media będzie stale wzrastał. Wynika to głównie ze świadomości marketerów, którzy zaczynają dostrzegać nowe możliwości zdobywania klientów i generowania zysków, właśnie za pośrednictwem sieci społecznościowych.

– Sukcesywne zwiększanie budżetów marketingowych na działania promocyjne w social media pozwala odnosić firmom cały szereg korzyści- poczynając od cięcia kosztów działalności firmy, aż do zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktów– mówi Joanna Nieminuszczy, Sales Director z Grupy Społeczności.pl

Firma Outsell szacuje z kolei, że zasięg marketingu prowadzonego w sieciach społecznościowych wzrośnie
o 43,3% w 2010 roku. Natomiast Forrester Research przewiduje, że firmy z sektora B2B wydadzą w 2014 roku aż 54 miliony dolarów na marketing w social media. Dla porównania wydatki te w 2009 roku osiągnęły wartość jedynie 11 milionów dolarów.

Według przeprowadzonych badań, płatne reklamy w serwisach społecznościowych: banery, reklamy tekstowe
i reklamy w wyszukiwarkach, a także sprofilowane reklamy na Facebooku i MySpace, stanowią niewielką część wydatków marketingowych firm B2B w social media. W 2009 r. firmy z sektora B2B największą część swoich budżetów przeznaczonych na promocję w social media skierowały na obecność w społecznościach, z uwzględnieniem podcastów i prowadzeniem blogów.

Szacuje się, że gdy budżety firm, przeznaczone na marketing w social media w 2010 roku, wzrosną w kolejnych latach, firmy będą miały możliwość poszerzenia swoich działań. Przewiduje się również, że firmy z sektora B2B chętniej i szerzej będą podejmowały inicjatywy związane z tworzeniem i prowadzeniem profilu marki w social media, promocji i public relations, zarządzeniem zasięgami sieci społecznościowej a także badaniami nad wpływem obecności w sieci społecznościowej na wizerunek marki i sprzedaż.

Pełna, płatna wersja raportu: tutaj

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry