Matrix.pl powołał spółkę na Ukrainie

Matrix.pl powołał na Ukrainie spółkę informatyczną IMX. Nowy podmiot, z siedzibą w Kijowie, będzie odpowiedzialny za prowadzenie działań biznesowych na Ukrainie oraz innych państw w regionie.
Zadaniem spółki będzie dostarczanie rozwiązań i usług IT zgodnie z trendami i potrzebami biznesowymi na rynku lokalnym.

W najbliższym czasie IMX będzie koncentrował się przede wszystkim na dostarczaniu systemów klasy ERP – Oracle EBS, rozwiązań portalowych oraz związanych z zarządzaniem dostępem i tożsamością użytkowników, a także systemów dedykowanych dla telekomunikacji, finansów i ubezpieczycieli. Spółka przejmie zarządzanie kontraktem na wdrożenie rozwiązań Oracle w PZU Ukraina, prowadzonym do tej pory przez Matrix.pl, oraz wesprze projekt dla ISD Polska (Industrialnyj Sojuz Donbasu do niedawna ZPD Steel).

Funkcję prezesa zarządu IMX objął Aleksiej Krokos, urodzony w Kijowie, pełniący w Matrix.pl funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu, a wiceprezesa – Jarosław Plisz, w Matrix.pl na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego.
„Powołanie na Ukrainie spółki zależnej doskonale wpisuje się w strategię Infovide-Matrix – firmy, która powstanie z połączenia Infovide i Matrix.pl. Jednym z ważniejszych punktów tej strategii jest rozszerzenie działalności na rynkach zagranicznych. W naturalny sposób kierujemy się w stronę rynków wschodnich, na których odnieśliśmy już pierwsze sukcesy.” – mówi Marek Kobiałka, prezes zarządu Matrix.pl (wkrótce prezes Infovide-Matrix).

„Ukraińskiemu rynkowi uważnie przyglądamy się już od kilku lat. Prowadzimy działania rozwojowe, obecnie finalizujemy realizację pierwszego kontraktu, mamy lokalny zespół konsultantów. Uznaliśmy, że nadszedł właściwy moment aby wykonać kolejny krok – założyć lokalną firmę oraz aktywniej rozwijać biznes zarówno na Ukrainie, jak i w innych krajach regionu. Jest to o tyle dobry czas, że po fuzji Infovide i Matrix.pl będziemy oferować naszym ukraińskim klientom poszerzony pakiet rozwiązań, popartych nowymi doświadczeniami i referencjami. Ukraina nie jest prostym odbiorcą – tak jak w przypadku każdego rynku niezwykle ważne jest dopasowanie biznesu do miejscowych realiów. Jednak po naszej stronie stoi silny atut – doskonale znamy specyfikę tego rynku i kulturę regionu.” – mówi Aleksiej Krokos, prezes spółki IMX.

Przypominamy, iż sierpniu 2006 roku firmy Infovide i Matrix.pl podpisały umowę o połączeniu. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca listopada br. Po planowanym na jesień 2006 debiucie na Giełdzie Papierów Wartościowych firma rozpocznie działalność na rynku publicznym jako Infovide-Matrix.

www.matrix.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry