Matura w Gazeta.pl

Portal Gazeta.pl w ramach wortalu Edukacja uruchomił specjalny serwis Matury. W serwisie są publikowane tematy tegorocznych matur z całej Polski wraz z rozwiązaniami i omówieniami.

Serwis Matura to praktyczne ABC na temat „egzaminu dojrzałości”. Znajdują się w nim wszystkie tegoroczne tematy oraz omówienia matur pisemnych z języka polskiego w podziale na województwa. Prezentowane są także zadania z matematyki i szkice ich rozwiązań. Udostępniono również tematy z historii, geografii i biologii. Przedmioty te cieszyły się na tegorocznej maturze pisemnej dużą popularnością.

Uczniowie przygotowujący się właśnie do egzaminów ustnych znajdą w serwisie poradniki, ćwiczenia, powtórki, które pomogą im w szybkim utrwaleniu wiedzy zdobytej w szkole średniej. Dzięki radom i wskazówkom opracowanym przez redakcję portalu, Gazety Wyborczej i nauczycieli szkół średnich, uczniowie dowiedzą się: co robić, kiedy na maturze „powinie się noga”, jak szybko i efektywnie przyswajać sobie wiedzę oraz jak radzić sobie ze stresem. Na specjalnym Forum dyskusyjnym mogą się wymieniać radami, jak przebrnąć przez maturę.

Informacje zgromadzone w serwisie Matury mogą być cennym wsparciem dla tegorocznych abiturientów przygotowujących się do egzaminów na wyższe uczelnie. Z myślą o nich przygotowano poradniki o wyborze studiów.

http://www.gazeta.pl/edukacja

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top