Matura z Onet.pl – nowy serwis portalu

Onet.pl przygotował specjalny serwis dla maturzystów. Matura.onet.pl jest kolejną, po bardzo popularnym serwisie egzaminy.onet.pl, inicjatywą portalu o charakterze edukacyjnym.

Serwis, tworzony we współpracy z MEN, Centralną Komisją Egzaminacyjną i serwisem Edulandia.pl, pozwala na szybkie i wygodne wyszukiwanie informacji o starej i nowej maturze oraz o kierunku studiów.

Celem redaktorów serwisu było stworzenie w portalu centrum wiedzy na temat matur i studiów wyższych. Treść, pozyskiwana od partnerów od lat związanych z branżą edukacyjną, daje Internaucie wiarygodne, a zarazem wygodne w użytkowaniu, kompendium wiedzy maturalnej w polskiej Sieci.

Strona główna serwisu to klarowny przewodnik po tematach interesujących maturzystów. Internauta ma dostęp do wykazu aktualnie obowiązujących przedmiotów (według zasad obu matur, nowej i starej), do terminarza egzaminów i obowiązującego regulaminu, praw i obowiązków maturzysty oraz zasad zwolnienia z matury. Obszerne informacje dotyczą matury międzynarodowej – porady: dlaczego warto ją zdawać, uprawnienia które daje, gdzie w Polsce można ją zdać oraz jakie przedmioty wchodzą w jej skład. Interesująca dla zdających jest też baza kursów przygotowujących do matury czy spis tematów maturalnych z poprzednich lat wraz z odpowiedziami.

Porady nauczycieli poszczególnych przedmiotów maturalnych są znakomitym instruktażem, jak nie oblać matury. Jak wybierać przedmioty, jak się przygotowywać, kiedy rozpocząć powtórkę, jak się uczyć kiedy pozostało aż pół roku lub tylko dwa miesiące na przypomnienie materiału. Specjaliści z dziedziny psychologii zdradzają tajniki szybkiego przyswajania wiedzy oraz panowania nad stresem zarówno przed, jak i w trakcie egzaminu.

Serwis, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, poleca także modne kierunki studiów, doradza, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze oraz prezentuje spis polskich szkół wyższych.

Forum, liczne sondaże, czaty z rektorami szkół wyższych, wizytówki uczelni są interaktywnym elementem serwisu, prowadzącym do odpowiednich stron WWW. Zintegrowane z serwisem zasoby Katalogu Onet.pl oraz największej encyklopedii internetowej WIEM ułatwiają korzystanie z serwisu.

http://matura.onet.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry