MBM Ontrack odzyskuje dane w krajach bałtyckich

MBM Ontrack, wyłączny przedstawiciel w Europie Środkowej i Wschodniej Ontrack – światowego lidera odzyskiwania danych komputerowych – wprowadził swoje usługi na rynek krajów bałtyckich. Polska firma zawarła umowę
o współpracy z Abakas – liderem usług odzyskiwania danych na Litwie.

Abakas został wyłącznym przedstawicielem MBM Ontrack na Litwie, Łotwie, w Estonii, a także w Kaliningradzie.

– Na Litwie prócz Abakas nie ma firm specjalizujących się w odzyskiwaniu danych. Do tej pory współpracowaliśmy z siedmioma firmami IT, które dostarczały do nas przypadki utraty danych z terenu Litwy. Spośród nich wybraliśmy Abakas, który jest najbardziej rozwinięty technologicznie i nie będzie miał problemów z dostosowaniem jakości usług do poziomu wymaganego przez Ontrack – mówi Marcin Musil, dyrektor zarządzający MBM Ontrack. Obecność w krajach bałtyckich to kolejny krok w kierunku objęcia prymatu w dziedzinie odzyskiwania danych w Europie Środkowej i Wschodniej – dodaje Marcin Musil.

MBM Ontrack udostępni litewskiemu partnerowi technologię i narzędzia, które pozwolą odzyskiwać dane z najwyższą światową skutecznością. Najtrudniejsze przypadki utraty danych będą trafiać do jedynego w Europie Środkowej i Wschodniej laboratorium data recovery w Katowicach.

Rynek odzyskiwania danych w krajach bałtyckich jest słabo rozwinięty. Przypomina rynek polski sprzed 3-4 lat. Jego główną barierą jest niska świadomość możliwości odzyskiwania danych. Według specjalistów MBM Ontrack potencjał tego rynku jest bardzo duży.

– W 2002 roku do naszego litewskiego partnera trafiło 300 przypadków utraty danych. Zakładamy, że podobnie jak w Polsce, co roku firma Abakas będzie notowała 150-procentowy wzrost zgłoszeń – powiedział Jarosław Kubica, dyrektor ds. rozwoju MBM Ontrack.

W tym roku do katowickiego laboratorium trafiło ponad 30 przypadków utraty danych z Litwy. W roku 2002 do MBM Ontrack trafiło ponad 1000 przypadków utraty danych, a przychody firmy w tym okresie wyniosły 1,8 mln złotych.

http://www.ontrack.lt
http://www.mbm.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry