Media Markt z nowy serwisem internetowym

Opublikowano: 15 października 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Agencja GoldenSubmarine, w ramach współpracy z Media Markt, przygotowała internetowy serwis dla tej marki.

Nowy serwis dostępny pod adresem www.mediamarkt.pl to efekt trzyletniej współpracy agencji interaktywnej GoldenSubmarine z największym graczem na rynku sprzętu elektronicznego – siecią Media Markt. Przy opracowywaniu obecnego serwisu agencja interaktywna przeanalizowała zachowania i potrzeby informacyjne internautów odwiedzających poprzednią wersję.

Istotnym elementem strony głównej jest sposób nawigacji i rozmieszczenia poszczególnych elementów pod względem ich ważności. W serwisie zastosowano bardziej przejrzysty układ treści, poprzez zamknięcie ich w specjalnych, tematycznych boksach informacyjnych. Użytkownicy mają możliwość indywidualnego ustalenia kolejności wyświetlania boksów na stronie. Dodatkowo można je zwijać i ponownie rozwijać. Jedną z ważniejszych zmian, które można zauważyć w serwisie, jest ograniczona ilość animacji flash, które widoczne są tylko w górnej części strony głównej. Serwis wyświetla się bezpośrednio po wpisaniu adresu w okno przeglądarki bez konieczności oglądania flashowego intro, które było obecne w poprzedniej wersji.

Drugą część serwisu stanowią strony lokalne 38 marketów wchodzących w skład sieci Media Markt. Ich zawartość została wzbogacona o szczegółowe dane adresowe, informacje dotyczące obsługi klienta i rozbudowany dział Oferty Specjalnej, w którym można zapoznać się z aktualną gazetką z promowanymi produktami. Oferta Specjalna wzbogacona została również o indywidualne promocje przygotowywane przez poszczególne markety, które wyświetlane są użytkownikowi w pierwszej kolejności po odwiedzeniu danej zakładki.

Serwis został przystosowany także do wersji pozwalającej na korzystanie z niego przy użyciu telefonów komórkowych i jest dostępny pod adresem: m.mediamarkt.pl.

Tomasz UchańskiMedia Markt z nowy serwisem internetowym

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski