Memedio w portfelu Xevin Investments

Opublikowano: 2 października 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Fundusz Venture Capital – Xevin Investments – zawarł porozumienie inwestycyjne z agencją interaktywną Memedio. Spółka specjalizuje się w produkcji materiałów wideo na potrzeby promocji w Internecie.
Agencja Memedio Interactive zajmuje się kompleksową produkcją filmowych materiałów promocyjnych on-line – od przygotowania koncepcji kreacji, poprzez realizację, aż po dystrybucję w sieci. Firma oferuje autorską usługę związaną z udostępnieniem odtwarzacza wideo on-line, o wyglądzie i funkcjonalności dostosowanej do potrzeb klienta.

„W związku z coraz większymi nakładami na reklamę wideo w Internecie i potwierdzoną skutecznością takich przekazów uważamy, że inwestycja w podmiot oferujący tego typu usługi jest jak najbardziej uzasadniona. Zespół Memedio w ciekawy sposób łączy klasyczny przekaz reklamowy z nowoczesnym ujęciem i ma wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów filmowych” – mówi Krzysztof Golonka, Prezes Zarządu Xevin Investments.

„Dzięki współpracy z funduszem Xevin Investments pozyskamy dodatkowe środki i przeznaczymy je na zakup specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego do realizacji i montażu materiałów wideo. Inwestycje pozwolą nam na zwiększenie liczby przyjmowanych do realizacji zleceń, które musieliśmy ograniczać ze względów organizacyjnych” – mówi Dariusz Buła, Prezes Zarządu i udziałowiec Memedio.

W wyniku realizacji porozumienia Xevin Investments nabył 60 proc. udziałów w spółce Memedio Interactive. Fundusz w swoim portfelu posiada już udziały w: Cube Group SA, 8fish Sp. z o.o., Transdata Sp. z o.o oraz Autentika Sp. z o.o.

Hanna LaskowskaMemedio w portfelu Xevin Investments

Podziel się!

O autorze

hania