Merlin.pl zapowiada „e-bookową rewolucję”

Rewolucyjnym nazywa swój nowy projekt Merlin.pl. Merbook to nie tylko nadchodzący czytnik, ale także ciekawa usługa.

merlinMerlin.pl swój pomysł na sprzedaż książek przedstawił w Krakowie, na specjalnym spotkaniu dla wydawców z całej Polski.

W Polsce na razie 98 proc. rynku to książki drukowane, jednak wdrożenie w życie naszego projektu sprawi, że cały ten segment czeka e-bookowa rewolucja. Dostrzegamy ogromny potencjał w rynku e-booków, idziemy z duchem czasu i działamy zgodnie ze światowym trendem – powiedział Jakub Radkowski, kierownik działu projektów specjalnych z Merlin.pl. Firma zapowiada, że w pierwszym półroczu 2014 roku chce zmienić rynek swoim nowym pomysłem pod nawą Merbook.

Książki elektroniczne to przyszłość rynku literatury, wychodzimy do wydawców z pionierskim pomysłem i ideą, która zdecydowanie zmieni podejście i postrzeganie e-booków, a także, jak wynika z naszych kalkulacji, zdecydowanie zwiększy ich sprzedaż – powiedział Radkowski.

Merlin.pl zdradził, że pod nazwą Merbook kryje się nie tylko nowy czytnik e-booków, stworzony specjalnie dla Merlin.pl, ale także „model sprzedażowy książek online w ramach abonamentu, największa baza e-booków, dziesiątki tysięcy plików do kupienia jednym kliknięciem, innowacyjna aplikacja mobilna”. Merlin.pl nie zdradza jeszcze szczegółów, ale projekt ten będzie realizowany najprawdopodobniej we współpracy z jedną z dużych sieci telefonii komórkowej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry