MetaFrame XP dla Windows – większa wydajność

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), światowy lider w dziedzinie rozwiązań i usług do tworzenia wirtualnych miejsc pracy, wprowadza nową wersję (Feature Release 2) oprogramowania Citrix MetaFrame XP dla Windows. Opracowana z myślą o dodawaniu maksymalnej wartości do Microsoft Windows 2000, nowa wersja oprogramowania MetaFrame XP dla Windows zwiększa możliwości zarówno administratorów jak użytkowników dzięki nowym cechom. Umożliwia przedsiębiorstwom między innymi większą kontrolę nad wdrażaniem i zarządzaniem aplikacjami, pozwala na całkowitą mobilność użytkowników, zwiększa wydajność i poprawia kolaborację i produktywność.

Ponadto MetaFrame XP Feature Release 2 integruje trzy niezwykle ważne komponenty umożliwiające bezpieczny dostęp do aplikacji przez Internet — Citrix Secure Gateway, NFuse Classic 1.7 oraz Enterprise Services dla NFuse.
Nowa wersja MetaFrame XP dostarcza nieporównywalne możliwości zarządzania i skalowania, zwiększa możliwości sieci, zapewnia niezwykłą elastyczność oraz bezpieczeństwo.

Infrastruktura informatyczna w środowiskach korporacyjnych stale się zmienia, ponieważ ich systemy zarządzania muszą stawiać czoła fuzjom, akwizycjom, zmianom technologii i innym nieplanowanym wydarzeniom, które mogą zakłócać kontynuacje procesów biznesowych. Feature Release 2 zawiera ulepszenia w systemie monitorowania i analiz, włączając w to zapis długoterminowych odległości w farmach serwerów oraz wbudowane możliwości raportowania, co ma pomóc administratorom w analizowaniu trendów w sposobach wykorzystywania serwerów i aplikacji. Ponadto administratorzy mogą tworzyć raporty billingowe oparte na definiowalnych kosztach, takich jak wykorzystanie CPU lub czas połączenia. Umożliwi to przedsiębiorstwom w prosty sposób obciążanie kosztami postronnych użytkowników i automatyczne dystrybuowanie kosztów informatycznych w całej strukturze przedsiębiorstwa. Elastyczność taka zwiększa możliwości przedsiębiorstwa, którego wirtualna infrastruktura z łatwością dopasowuje się do zachodzących zmian.

Ponieważ procesy biznesowe stają się coraz bardziej mobilne a globalizacja zmusza przedsiębiorstwa do większej elastyczności, nowa wersja MetaFrame XP zawiera funkcje, które zwiększają produktywność użytkowników. Na przykład dzięki funkcji User Collaboration, użytkownicy w różnych lokalizacjach mogą pracować symultanicznie nad jednym dokumentem i wspólnie tworzyć jego zasoby.
Feature Release 2 lepiej łączy aplikacje znajdujące się na serwerze i lokalne dzięki nowej funkcji Content Redirection. Cecha ta umożliwia użytkownikom dostęp do informacji niezależnie, czy znajdują się one na serwerze czy na lokalnym pulpicie użytkownika. Ponadto administratorzy uzyskują większą kontrolę nad optymalnym wykorzystywaniem zasobów serwera i urządzenia klienckiego. W efekcie użytkownik działa w sposób bardziej produktywny.

Feature Release 2 integruje NFuse Classic 1.7, które z kolei umożliwia internetowy dostęp do aplikacji Windows. Nowe cechy umożliwiają administratorowi kontrolę nad serwerami MetaFrame z dowolnej lokalizacji. Ponadto NFuse Classic 1.7 wykorzystuje uwierzytelnienia stacji roboczej Windows do automatycznej autoryzacji użytkowników NFuse Classic i pozwala użytkownikom w prosty sposób uaktualniać wygasłe hasła przez sesję NFuse Classic. NFuse Classic 1.7 również jest ściśle zintegrowane z NFuse Elite, nowym portalem dostępowym firmy Citrix. Połączenie tych komponentów łączy światy Windows i Internetu  sprawia, że praca administratorów i użytkowników może być wykonywana prościej.

Ponieważ waga bezpieczeństwa znacznie wzrosła – zwłaszcza w dobie korzystania z Internetu – firmy szukają możliwości zmniejszenia ryzyka, na które narażone są dane przesyłane w sieci. Aby umożliwić klientom bezpieczne wykorzystywanie Internetu jako głównej infrastruktury informatycznej, Feature Release 2 zawiera Citrix Secure Gateway, nowy komponent MetaFrame, który zabezpiecza cały ruch w sieci MetaFrame dzięki protokołowi Secure Socket Layer (SSL). Ponadto Java ICA Client umożliwia dostęp do serwerów MetaFrame z dowolnej przeglądarki internetowej. Umożliwia to użytkownikom na niekonfigurowalnych desktopach, takich jak kawiarenki internetowe, dostęp do aplikacji z wykorzystaniem zabezpieczeń sesji MetaFrame.
Feature Release 2 wykorzystuje również technologie autoryzacji smart card – jako dodatkowy sposób autoryzacji.

„Rynek zmusił przedsiębiorstwa do zmniejszenia wydatków i zmaksymalizowania wykorzystania poczynionych już inwestycji IT. Citrix odpowiedział na ten trend dostarczając klientom oprogramowanie, które zawiera szeroki zestaw funkcji i nie wymaga upgradów architektury,” powiedział Larry Ritter, dyrektor generalny produktów klient/serwer w firmie Citrix. „Od zawsze koncentrowaliśmy się na umożliwianiu dostępu do aplikacji i informacji niezależnie od lokalizacji, urządzenia czy rodzaju połączenia. Nasi klienci spotykają więcej wyzwań w tej dziedzinie niż kiedykolwiek wcześniej ponieważ zaczynają wykorzystywać Internet jako platformę aplikacji.”

http://www.citrix.com/metaframexp_fr2

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry