METP – program szkoleniowy w Chinach dla menedżerów z Europy

Opublikowano: 15 kwietnia 2008. Kategoria: Bez kategorii. Tagi:

Menedżerowie z 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej mogą skorzystać z wyjątkowej okazji poznania biznesowego języka chińskiego oraz uzyskania cennego doświadczenia zawodowego w Chinach. Do 1 czerwca 2008 roku należy zgłosić chęć uczestnictwa w międzyrządowym projekcie UE i Chin zatytułowanym „EU-China Managers Exchange and Training Programme” (METP).
Podczas dziesięciomiesięcznego programu wybrani menedżerowie z Europy wezmą udział w siedmiomiesięcznym szkoleniu międzykulturowym, kursie biznesowego języka chińskiego, dostosowanych do ich potrzeb seminariach oraz odwiedzą chińskie firmy, miasta i siedziby władz administracyjnych. Dodatkowo uczestnicy zyskają praktyczne doświadczenie zawodowe podczas trzymiesięcznego stypendium w chińskiej lub europejskiej firmie działającej na terenie Chin. Wszyscy absolwenci programu otrzymają oficjalny dyplom podpisany przez ambasadora UE w Chinach. Uczestnicy otrzymają również w ramach programu pokaźne diety oraz pokrycie całej kwoty czesnego.

Ten elitarny program jest realizowany przez Uniwersytet Międzynarodowej Ekonomii i Biznesu w Pekinie, a jego celem jest przeszkolenie uczestników oraz przyswojenie przez nich znajomości języka chińskiego, poznanie chińskiej kultury i praktyki biznesowej oraz skuteczne zastosowanie nabytego know-how w toku ich przyszłej kariery oraz w ramach sukcesu biznesowego firm lub organizacji, dla których pracują.

Do programu zgłaszać mogą się menedżerowie z małych i średnich przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych, jak również przedsiębiorcy indywidualni prowadzący skupiający się na działalności w Chinach. Kandydaci powinni legitymować się zerowym lub bardzo ograniczonym poziomem znajomości języka chińskiego, mieć od 26 do 40 lat oraz muszą posiadać przynajmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe. Kandydaci – poza udokumentowanymi kwalifikacjami – muszą przedstawić interesujący plan biznesowy dotyczący ich pobytu w Chinach. Kandydaci, którzy zdołają przekonać europejsko-chińską komisję selekcyjną, że ich plan biznesowy zostanie zrealizowany, otrzymają zaproszenie do centrum rozmów kwalifikacyjnych i oceny w Brukseli lub Pekinie w czerwcu 2008 r.

Program METP to czteroletnia inicjatywa Komisji Europejskiej oraz chińskiego rządu, która ma cztery edycje trwające po dziesięć miesięcy. Pierwsze dwie edycje już się rozpoczęły, a trwający teraz okres aplikacyjny dotyczy naboru do trzeciej edycji, która rozpocznie się w październiku 2008 r. Program METP zakłada zapewnienie w sumie 200 menadżerom z Unii Europejskiej i 200 menedżerom z Chińskiej Republiki Ludowej możliwości skorzystania z najwyższej klasy programu szkoleniowego dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb.

Informacje dotyczące możliwości aplikowania i formularze aplikacyjne znajdują się na stronie www.metp.net.cn

Hanna LaskowskaMETP – program szkoleniowy w Chinach dla menedżerów z Europy

Podziel się!

O autorze

hania