Miasta w dokumencie archiwalnym

Opublikowano: 3 września 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Od 2 września można już studiować w Internecie dokumenty, zdjęcia i arcyciekawe komentarze związane z historią Bolimowa – miejscowości, w której 5 września nastąpi uroczyste otwarcie nowego projektu internetowego przygotowanego przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

Do końca roku w serwisie „Polska.pl” przedstawione zostaną: Bochnia, Bolimów, Brzozów, Chrzanów, Czerwińsk, Kęty, Latowicz, Leżajsk, Łomża, Przeworsk, Skawina, Szreńsk, Warta, Wasilków, Wiśnicz i Zabudów. Zgodnie z założeniami projektu dokumenty udostępnione przez Archiwa Państwowe zostaną uzupełnione o obiekty pochodzące z innych źródeł.

„”Naszym celem jest umożliwienie dostępu do trudno osiągalnych źródeł archiwalnych, objaśnienie ich znaczenia, pobudzenie do zainteresowania przeszłością, zachęcenie do gromadzenia pamiątek związanych z miejscem zamieszkania i ze swoją rodziną, budowanie poczucia tożsamości lokalnej poprzez odwołanie się do wspólnych źródeł pamięci. Chcemy dotrzeć przede wszystkim do mieszkańców małych miast i miejscowości, zwłaszcza tych, które w odległych czasach zajmowały ważne miejsce na mapie historii Polski. Pragniemy przypomnieć dni wielkiej chwały i niecodziennych wydarzeń, ale także wyzwolić chęć zmiany aktualnego – nie zawsze zgodnego z aspiracjami” – położenia – powiedziała Daria Nałęcz, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych.

http://www.polska.pl

Sylwester KozakMiasta w dokumencie archiwalnym

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.