Miasta w dokumencie archiwalnym

Od 2 września można już studiować w Internecie dokumenty, zdjęcia i arcyciekawe komentarze związane z historią Bolimowa – miejscowości, w której 5 września nastąpi uroczyste otwarcie nowego projektu internetowego przygotowanego przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

Do końca roku w serwisie “Polska.pl” przedstawione zostaną: Bochnia, Bolimów, Brzozów, Chrzanów, Czerwińsk, Kęty, Latowicz, Leżajsk, Łomża, Przeworsk, Skawina, Szreńsk, Warta, Wasilków, Wiśnicz i Zabudów. Zgodnie z założeniami projektu dokumenty udostępnione przez Archiwa Państwowe zostaną uzupełnione o obiekty pochodzące z innych źródeł.

“”Naszym celem jest umożliwienie dostępu do trudno osiągalnych źródeł archiwalnych, objaśnienie ich znaczenia, pobudzenie do zainteresowania przeszłością, zachęcenie do gromadzenia pamiątek związanych z miejscem zamieszkania i ze swoją rodziną, budowanie poczucia tożsamości lokalnej poprzez odwołanie się do wspólnych źródeł pamięci. Chcemy dotrzeć przede wszystkim do mieszkańców małych miast i miejscowości, zwłaszcza tych, które w odległych czasach zajmowały ważne miejsce na mapie historii Polski. Pragniemy przypomnieć dni wielkiej chwały i niecodziennych wydarzeń, ale także wyzwolić chęć zmiany aktualnego – nie zawsze zgodnego z aspiracjami” – położenia – powiedziała Daria Nałęcz, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych.

http://www.polska.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry