Microsoft Business Solutions wspiera upośledzone dzieci

Microsoft Business Solutions nawiązał w br. współpracę z Warszawskim Kołem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Jej wynikiem była pomoc w sfinansowaniu wakacyjnej terapii dla dzieci z Zespołem Downa.

Jest to zgodne z filozofią firmy, zakładającą czynny udział w najważniejszych wydarzeniach społecznych, kulturalnych i sportowych, odbywających się na polskim rynku. Wiosną 2003 r. Microsoft Business Solutions objął sponsoringiem młodego polskiego windsurfingowca, członka kadry narodowej, Michała Puchalskiego. Firma nie pozostała również obojętna na potrzeby dzieci niepełnosprawnych.

„Bardzo ważną i oczekiwaną przez osoby niepełnosprawne, szczególnie przez dzieci i młodzież są bale choinkowe i letnie turnusy rehabilitacyjne. Staramy się sprostać ich marzeniom, ale niestety, jak wszędzie i u nas ograniczeniem są finanse. Dotacje budżetowe są niewystarczające i wtedy nieocenionym jest zrozumienie naszych potrzeb i pomoc ze strony sponsorów, najczęściej firm. Cieszy nas, że firma Microsoft Business Solutions dołączyła do grona darczyńców zauważając tym samym potrzeby naszych dzieci”, powiedział Krzysztof Marciniak, Prezes Warszawskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

W ramach umowy z Warszawskim Kołem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, firma Microsoft Business Solutions przekazała znaczną sumę na pokrycie kosztów terapii prowadzonej na turnusie rehabilitacyjnym. Środki te zostały w całości przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych obniżając cenę skierowania dla dziecka o ok. 240 zł.

Turnus sponsorowany przez Microsoft Business Solutions odbył się w pierwszej połowie sierpnia br. w Pieczyskach koło Koronowa. Terapią objętych zostało 21 niepełnosprawnych dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Podczas pobytu w Pieczyskach mogły korzystać z hipoterapii, rehabilitacji metodą Integracji Sensorycznej, masaży logopedycznych, uczestniczyły również w zajęciach grupowych z pedagogiem i logopedą. Turnusy takie, obok rehabilitacji dzieci, spełniają także rolę terapeutyczną i edukacyjną dla rodziców doświadczonych wychowaniem dziecka specjalnej troski.

http://www.navision.com/pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top