Microsoft Imagine Cup 2008 – Polacy walczą o podium!

Opublikowano: 8 lipca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Microsoft poinformował, że po pięciu dniach rozgrywek w ramach finałów konkursu Imagine Cup 2008 w Paryżu Polska ma nadal swoich reprezentantów w trzech kategoriach.
Te kategorie to: – Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Oprogramowania – Nagroda za Interoperacyjność oraz Algorytm. W kategorii Projektowanie Systemów Wbudowanych drużyna Aero@PUT z Politechniki Poznańskiej dotarła do ścisłego finału, w którym zmierzy się z pięcioma innymi zespołami. Zwycięzców szóstej edycji konkursu technologicznego dla studentów Microsoft Imagine Cup 2008 poznamy już jutro, 8 lipca.  W tegorocznej edycji konkursu nadal walczą o podium następujący uczestnicy z Polski:

* Drużyna Aero@PUT z Politechniki Poznańskiej – kategoria Projektowanie
Systemów Wbudowanych;
* Drużyna Together z Politechniki Poznańskiej – specjalna podkategoria „Projektowanie Oprogramowania – Nagroda za Interoperacyjność”;
* Radosław Czyż z Politechniki Krakowskiej – kategoria Algorytm.

W kategorii Projektowanie Systemów Wbudowanych drużyna z Polski w składzie: Piotr Kryger, Mikołaj Małaczyński, Jakub Pawłowski, Piotr Ślęzak zmierzy się z reprezentantami Chin, Irlandii, Korei, Singapuru i Ukrainy. Wyniki rozgrywki poznamy w ostatnim dniu tegorocznych finałów, 8 lipca, podczas ceremonii wręczenia nagród.

Pierwszy etap rozgrywek trwał nieprzerwanie od piątku, 4 lipca przez kolejne 24 godziny. Następnie 5 lipca od godziny 16 do 22 miały miejsce ścisłe finały wszystkich dziewięciu kategorii konkursowych. Do ostatniej rundy finałowych rozgrywek nie zakwalifikował się zespół Demoscene Spririt z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, który reprezentował Polskę w kategorii Projektowanie Oprogramowania. W tej kategorii walkę o miejsca na podium stoczą zespoły z Australii, Brazylii, Chin, Węgier, Portugalii i Słowacji.

Dawid ZarazińskiMicrosoft Imagine Cup 2008 – Polacy walczą o podium!

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.