Microsoft Office 15 udostępniony w wersji technicznej

Nadchodzący rok może okazać się kluczowy dla Microsoftu. Wiemy o planowanym wydaniu Windows 8 w październiku, o wersji Kinecta dla komputerów stacjonarnych i laptopów. Firma poinformowała dodatkowo, że nowa wersja pakietu Office pod roboczą nazwą Office 15, została wstępnie udostępniona jej wybranym partnerom.

Microsoft Office 15 udostępniony w wersji technicznej 1Po Office 15 możemy się spodziewać z pewnością trzech rzeczy. Pierwszą będzie pełna integracja z nowym systemem operacyjnym Windows 8. Oczywiście nowy pakiet będzie mógł współpracować bez problemów z poprzednimi wersjami Windowsa. Drugą rzeczą, na którą ostatnio nastawia się Microsoft, będzie współpraca Office 15 z usługami działającymi w chmurze. Trzecim argumentem na rzecz aplikacji Office będzie udostępnienie pakietu na platformach mobilnych.

P.J. Hough z pionu Office w Microsoft wypowiedział się następująco na temat nowego produktu:

Na tym wczesnym etapie rozwoju projektu nie jestem w stanie udzielić zbyt wielu informacji, ale mogę powiedzieć, że Office 15 jest najbardziej ambitnym przedsięwzięciem całego działu Office. Pierwszy raz w historii będzie można w pełni zintegrować nasze produkty w chmurze, serwery, urządzenia mobilne oraz komputery osobiste z Office, Office 365, Exchange, SharePoint, Lync, Project i Visio.

Wersja techniczna Office 15 została oficjalnie udostępniona wybranym firmom i instytucjom na zasadzie pełnej poufności. Ogólnie dostępne wydanie wersji beta nowego pakietu Office planowane jest na lato bieżącego roku. Jeśli zaś chodzi o wersję oficjalną to prawdopodobnie zbiegnie się ona z premierą najnowszej odsłony systemu Windows planowanej na październik 2012 roku. Trzon nazwy nie będzie odbiegał od ostatnich produktów z serii i będzie się nazywał Office 2012 bądź też Office 2013.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry