Microsoft Office 15 udostępniony w wersji technicznej

Opublikowano: 1 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Nadchodzący rok może okazać się kluczowy dla Microsoftu. Wiemy o planowanym wydaniu Windows 8 w październiku, o wersji Kinecta dla komputerów stacjonarnych i laptopów. Firma poinformowała dodatkowo, że nowa wersja pakietu Office pod roboczą nazwą Office 15, została wstępnie udostępniona jej wybranym partnerom.

Microsoft Office 15 udostępniony w wersji technicznej 1Po Office 15 możemy się spodziewać z pewnością trzech rzeczy. Pierwszą będzie pełna integracja z nowym systemem operacyjnym Windows 8. Oczywiście nowy pakiet będzie mógł współpracować bez problemów z poprzednimi wersjami Windowsa. Drugą rzeczą, na którą ostatnio nastawia się Microsoft, będzie współpraca Office 15 z usługami działającymi w chmurze. Trzecim argumentem na rzecz aplikacji Office będzie udostępnienie pakietu na platformach mobilnych.

P.J. Hough z pionu Office w Microsoft wypowiedział się następująco na temat nowego produktu:

Na tym wczesnym etapie rozwoju projektu nie jestem w stanie udzielić zbyt wielu informacji, ale mogę powiedzieć, że Office 15 jest najbardziej ambitnym przedsięwzięciem całego działu Office. Pierwszy raz w historii będzie można w pełni zintegrować nasze produkty w chmurze, serwery, urządzenia mobilne oraz komputery osobiste z Office, Office 365, Exchange, SharePoint, Lync, Project i Visio.

Wersja techniczna Office 15 została oficjalnie udostępniona wybranym firmom i instytucjom na zasadzie pełnej poufności. Ogólnie dostępne wydanie wersji beta nowego pakietu Office planowane jest na lato bieżącego roku. Jeśli zaś chodzi o wersję oficjalną to prawdopodobnie zbiegnie się ona z premierą najnowszej odsłony systemu Windows planowanej na październik 2012 roku. Trzon nazwy nie będzie odbiegał od ostatnich produktów z serii i będzie się nazywał Office 2012 bądź też Office 2013.

Robert ZarychtaMicrosoft Office 15 udostępniony w wersji technicznej

Podziel się!

O autorze

robert