Microsoft Points do likwidacji?

Pojawiły się  doniesienia o tym, że do końca 2012 roku wirtualna waluta Microsoftu – Microsoft Points – ma zostać wycofana z obiegu.

Decyzja spółki Microsoft nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale jeśli rzeczywiście Microsoft Points przestanie istnieć jeszcze w tym roku, to zmiana ta będzie miała wpływ na deweloperów platform Windows Phone, Zune Marketplace i Xbox Live. Użytkownicy obracający walutą wirtualną Microsoft nie mają jednak powodów do obaw. Wszystkie ich środki finansowe mają zostać im zwrócone.

Microsoft Points do likwidacji? 1

Dotychczas użytkownicy gier i aplikacji Microsoftu mogli kupować narzędzia i dodatki za pośrednictwem Microsoft Points, doładowując gotówką swoje konto w systemie. W tym roku ma to ulec zmianie, choć przez następne kilka miesięcy wszystkie transakcje będą nadal wykonywane w oparciu o Microsoft Points zgromadzoną na kontach klientów. Ci użytkownicy, którzy nie zdążą wydać swojej wirtualnej waluty z systemu, swoje saldo będą mieli przeliczone w lokalnej walucie i wypłacone na wskazane przez nich rachunki.

Microsoft Points wykorzystywany jest do zakupu gier i multimediów na komputery i telefony Windows, na Xbox Live oraz Zune Marketplace. System ten nie jest używany powszechnie i spotkał się z daleko idącą krytyką różnych środowisk. Doładowując konto gotówką w systemie płatności Microsoft, jest ona przeliczana na punkty i one stanowią środek płatniczy. Po wyeliminowaniu Microsoft Points spółka planuje wprowadzić zakupy gotówkowe na Xbox Live. Ma to być wygodniejsze i uczciwsze dla samych użytkowników.

Microsoft odmawia komentarza na temat możliwości usunięcia systemu płatności Microsoft Points. Rzecznik spółki odpowiedział dziennikarzom, że nie ma zamiaru komentować plotek i spekulacji.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry