Microsoft Zune wchodzi na kolejne rynki

Microsoft rozszerza zasięg marki Zune na kolejne rynki. Do tej pory usługi związane z marką dostępne były jedynie w USA i Kanadzie. W Europie zadebiutować mają tej jesieni. Niestety nie w Polsce.

Korporacja z Redmond poinformowała, że oprogramowanie Zune i związane z nim usługi – takie jak Zune Marketplace czy Zune Pass – dostępne będą na nowych rynkach jeszcze w tym roku.

Microsoft Zune wchodzi na kolejne rynki 1Przygotowania do tego wydarzenia trwają już od ponad roku. Firma przekonuje, że najważniejszym elementem procesu było doprecyzowanie modelu biznesowego. Nie bez znaczenia jest również zbliżająca się premiera Windows Phone 7, którego funkcjonalności zintegrowane są mocno z usługami Zune.

Ubiegłej jesieni Microsoft poinformował, że funkcjonalności Zune Video udostępnione będą poza USA i Kanadą. Dziś wiemy, że wypożyczalnia filmów działać będzie z poziomu PC, Windows Phone 7 i Xbox Live na terenie Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Austrii, Belgii, Irlandii, Holandii, Szwajcarii, Meksyku, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Na lokalnych rynkach marka Zune dostępna będzie jednak w różnych wersjach. I tak na przykład z usługi Zune Pass, która umożliwia nielimitowane odsłuchiwanie utworów z muzycznego katalogu w modelu abonamentowym skorzystać będzie można jedynie w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji i Hiszpanii. Kosztować będzie 9,99 euro lub 8,99 funtów miesięcznie.

W oficjalnym komunikacie zabrakło informacji na temat Polski – nie będziemy więc mogli korzystać Zune. Przynajmniej na razie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry