Miliard smartfonów i będzie coraz więcej

W trzecim kwartale roku liczba smartfonów na świecie po raz pierwszy przekroczy miliard, przekonują autorzy najnowszego badania. Kolejny miliard to tylko kwestia czasu.

Miliard smartfonów i będzie coraz więcej 1Firma Strategy Analytics przekonuje, że rynek smartfonów rozwija się dynamicznie i już w tym kwartle przekroczy liczbę miliarda tego typu urządzeń na świecie.

Osiągnięcie takiego wyniku zajęło 16 lat, ale kolejny miliard pojawić ma się już w ciągu najbliższych 3 lat, co związane jest nie tylko z ich coraz większą popularnością, ale i niższą ceną i większą dostępnością. Co ciekawe, tylko w ostatnim roku przybyło ok 300 mln smartfonów.

Analitycy nie podali szczegółów dotyczących konkretnych producentów, ale pod względem ilości sprzedawanych słuchawek liderem jest firma Samsung, a na kolejnych miejscach znalazły się Apple i Nokia.

Penetracja smartfonów jest wciąż relatywnie niska. Większość świata nie posiada smartfona co oznacza duży potencjał rozwoju, zwłaszcza na rynkach rozwijających się, jak Chiny, Indie czy Afryka – przekonuje Neil Mawston z Strategy Analytics.

Warto dodać, że według innych prognoz Strategy Analytics w 2013 r. 51 proc. polskiego rynku telefonów komórkowych stanowić będą właśnie smartfony, a w 2015 r. – już 65 proc.

za: TechCrunch

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry