Miliard smartfonów i będzie coraz więcej

Opublikowano: 17 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W trzecim kwartale roku liczba smartfonów na świecie po raz pierwszy przekroczy miliard, przekonują autorzy najnowszego badania. Kolejny miliard to tylko kwestia czasu.

Miliard smartfonów i będzie coraz więcej 1Firma Strategy Analytics przekonuje, że rynek smartfonów rozwija się dynamicznie i już w tym kwartle przekroczy liczbę miliarda tego typu urządzeń na świecie.

Osiągnięcie takiego wyniku zajęło 16 lat, ale kolejny miliard pojawić ma się już w ciągu najbliższych 3 lat, co związane jest nie tylko z ich coraz większą popularnością, ale i niższą ceną i większą dostępnością. Co ciekawe, tylko w ostatnim roku przybyło ok 300 mln smartfonów.

Analitycy nie podali szczegółów dotyczących konkretnych producentów, ale pod względem ilości sprzedawanych słuchawek liderem jest firma Samsung, a na kolejnych miejscach znalazły się Apple i Nokia.

Penetracja smartfonów jest wciąż relatywnie niska. Większość świata nie posiada smartfona co oznacza duży potencjał rozwoju, zwłaszcza na rynkach rozwijających się, jak Chiny, Indie czy Afryka – przekonuje Neil Mawston z Strategy Analytics.

Warto dodać, że według innych prognoz Strategy Analytics w 2013 r. 51 proc. polskiego rynku telefonów komórkowych stanowić będą właśnie smartfony, a w 2015 r. – już 65 proc.

za: TechCrunch

Dawid ZarazińskiMiliard smartfonów i będzie coraz więcej

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.