„Minecraft” pomoże w rozwoju prawdziwych osiedli

Opublikowano: 7 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Mojang, szwedzka firma, która stoi za niezwykle popularną grą „Minecraft” poinformowała o nawiązaniu niezwykłej współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Fani gry będą mogli wpływać na planowanie miejskich obszarów na całym świecie.

Inicjatywa „Block by Block” to trzyletnie partnerstwo nawiązane przez Mojang i ONZ. Celem projektu jest wsparcie zrównoważonego rozwoju terenów miejskich i obejmować będzie poprawę 300 miejsc na całym świecie. Pierwszym z nich jest Kibera, dzielnica slumsów w Nairobi, stolicy Kenii.

„Minecraft” pomoże w rozwoju prawdziwych osiedli 1

W ramach projektu zainteresowane osoby będą miały możliwość zalogowania się na serwery „Minecrafta”. Wykorzystując mechanikę gry będą mogły modyfikować poszczególne obszary. Mojang zapowiada, że prace mają być dyskutowane na spotkaniach z lokalnymi politykami.

„Block by Block” jest rozszerzeniem wcześniejszego projektu Mojang. „Mina Kvater” była inicjatywą, którą twórcy „Minecrafta” prowadzili z Swedish Building Services. Teraz projekt zyskuje zasięg globalny.

Wkrótce ruszyć ma strona internetowa dedykowana projektowi.

Dawid Zaraziński„Minecraft” pomoże w rozwoju prawdziwych osiedli

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.