Mnemonius teraz także przez WAP

Opublikowano: 14 stycznia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Mnemonius, system wspomagający naukę języka angielskiego przy użyciu telefonów komórkowych, jest teraz dostępny na telefonach z przeglądarką WAP. Dzięki temu z kursów szkoleniowych mogą już korzystać prawie wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych.

Polscy inżynierowie, twórcy kursów i systemu Mnemonius, pierwotnie wprowadzili na rynek możliwość korzystania z systemu przez aplikację Java. Oznaczało to, ze z kursów mogła korzystać tylko ta część użytkowników, których telefony komórkowe obsługiwały środowisko Java. Mówi Jakub Ratajczak, pomysłodawca kursów, prezes firmy Mobitis: „Kursy projektowaliśmy z myślą o kształtowaniu się rynku telefonii komórkowej w przyszłości. Dlatego w pierwszej kolejności postawiliśmy na Java, ponieważ środowisko to daje największą wygodę korzystania z programów szkoleniowych. Po miesiącu od premiery kursów zebraliśmy sporo pozytywnych recenzji. Z rynku odebraliśmy również wiele sygnałów, że Mnemonius mógłby służyć także tym, których telefony komórkowe nie są przystosowane do obsługi środowiska Java. Zdecydowaliśmy więc o wprowadzeniu wersji WAP. Można powiedzieć, że teraz z oferty nauki angielskiego mogą skorzystać niemal wszyscy użytkownicy komórek.”

Główna różnica pomiędzy nauką w wersji Java a WAP polega na tym, ze w Java użytkownik korzysta z Mnemonius w trybie off-line. Nauka przez WAP odbywa się w trybie on-line. Sposób korzystania z kursów w kanale WAP jest zbliżony do tego, jaki oferowany jest w środowisku Java. Kursanci zaczynają kurs od fazy nauki nowych wyrażeń. W jej trakcie sami oceniają znajomość prezentowanych na ekranie telefonu słów. Na podstawie samooceny system przygotowuje codzienną, indywidualną fazę powtórek. Kolejność powtarzanych słówek uzależniona jest od znajomości uprzednio prezentowanych haseł. W wersji WAP użytkownicy mają do dyspozycji te same cztery poziomy kursów angielskiego, od podstawowego do zaawansowanego. Każdy kurs zawiera dokładnie tę samą liczbę haseł (od 3500 do 5500). Bez zmian pozostają także ceny abonamentów – 59 złotych za rok nauki. Warto podkreślić, że z tych samych kursów można korzystać jednocześnie i wymiennie przez przeglądarkę WAP jak i aplikację Java.

„Poza kanałem WAP, chcemy aby Mnemonius był w przyszłości dostępny przez Internet i przeglądarki www. W tej chwili trwają prace techniczne nad tym projektem. Jest to jeden z celów rozwoju tej platformy szkoleniowej.” dodaje Jakub Ratajczak.

Mnemonius już po miesiącu obecności na rynku w styczniu br. został nominowany do Certyfikatu tygodnika Wprost.

http://www.mnemonius.com/

Sylwester KozakMnemonius teraz także przez WAP

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.