Mobile Career Start-Up dla studentów

Opublikowano: 1 grudnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

29 listopada rozpoczął się konkurs dla studentów ‚Mobile Career Start-Up’, którego organizatorem jest agencja marketingu mobilnego MobiJOY! oraz integrator usług mobilnych, firma One-2-One. Nagrodami w konkursie są praktyki i staże w wybranej firmie dla czterech laureatów oraz nagrody specjalne. Dla najlepszego uczestnika przewidziana jest możliwość stałego zatrudnienia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 31 maja 2005 roku, z udziałem zwycięzców, organizatorów, patronów i zaproszonych gości specjalnych.

Konkurs skierowany jest do studentów 3,4,5 roku studiów oraz tegorocznych absolwentów. Zadaniem uczestników jest przygotowanie, pracy w dowolnej formie (tekst, prezentacja, grafika) oraz rozmowa kwalifikacyjna weryfikująca znajomość języka obcego wybranego przez kandydata, na temat: Komunikacja i marketing przez telefon komórkowy w 2010 r.

Termin oddania gotowych prac upłynie 15 stycznia 2005.

Do dalszej części przejdą osoby wybrane przez jury konkursowe, na podstawie przygotowanej pracy i odbytej rozmowy. Grupa składać się będzie z 4 osób, które będą miały możliwość odbycia trzymiesięcznych staży w firmach. Dwie osoby, które wykażą się największym zaangażowaniem i pomysłami uzyskają dodatkowo miesięczne płatne praktyki. Od 1 marca laureaci spotykać się będą w siedzibie firm pod okiem opiekuna merytorycznego.

Zadaniem stażystów będzie opracowanie i zarządzanie projektem. Do głównych obowiązków studentów należeć będzie m.in.: tworzenie serwisu ‚Mobile na świecie’ na stronach www oraz monitoring międzynarodowych projektów w sieci. Dla najlepszych dodatkowo przewidziana jest możliwość opublikowania opracowanych materiałów w prasie branżowej.

W tym roku konkurs przeprowadzany będzie na uczelniach poznańskich z możliwością rozszerzenia w kolejnych edycjach na uczelnie w całym kraju. Swym zasięgiem obejmuje wybrane szkoły państwowe i niepaństwowe o wszystkich kierunkach z naciskiem na zarządzanie i marketing oraz filologie ( język chiński, fiński i japoński).

Od 29 listopada na stronie www.mobijoy.pl/career oraz www.one-2-one.pl/career

znajdą się wszystkie informacje o konkursie. Zainteresowani uczestnicy będą mogli przeczytać regulamin konkursu, pobrać kwestionariusz zgłoszenia oraz na skrzynkę kontaktową wysłać pytania.

Patronami konkurs ‚Mobile Career Start-Up’ są: Telewizja TV Biznes, Magazyn Gospodarki Elektronicznej E-fakty, Studenckie radio AFERA, Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego, Stowarzyszenie ‚Studenci Dla Przedsiębiorczości’ SIFE Polska oraz portal supersms.pl. Współpracę medialną objął Magazyn Akademicki Eurostudent. Patronat naukowy sprawuje prof. dr hab. Józef Orczyk z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

http://www.mobijoy.pl/career

Sylwester KozakMobile Career Start-Up dla studentów

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.