Modern Warfare 3 z miliardem dolarów

Opublikowano: 13 grudnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Modern Warfare 3, pierwszoosobowa gra akcji, przekroczyła granicę 1 mld dolarów zysku ze sprzedaży – w zaledwie 16 dni od premiery. Poprzedniej odsłonie cyklu uzyskanie takiego wyniku zajęło dwa miesiące.

Wyniki sprzedaży gry dystrybuowanej przez Activision Blizzard nie tylko przebiły sukces Modern Warfare 2, ale również największych hitów kinowych. Popularny i najbardziej jak dotąd dochodowy film „Avatar” zarobił miliard dolarów w 17 dni.

Modern Warfare 3 z miliardem dolarów 1Producenci gry jej sukcesu dopatrują się w charakterze proponowanej rozrywki. To nie tylko gra komputerowa dla zagorzałych graczy – to świat hollywoodzkiej akcji.

Modern Warfare 3 i inne nasze gry odwołują się do szerszego grona, ze społecznościową naturą gry to zupełnie inna forma interaktywnej rozrywki – powiedział Robert Kotick, szef Activision Blizzard. Dodał, że równie ważna jak sama rozgrywka jest tu opowiadana historia – i sposób jej podania.

Modern Warfare 3 jest częścią szerszej serii gier Call of Duty, która zadebiutowała w 2003 roku.

Dawid ZarazińskiModern Warfare 3 z miliardem dolarów

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.