Mój Mac Magazyn i Orange Polska tworzą audiobooka dla osób niewidomych

Od ponad roku użytkownicy sprzętu Apple i fani nowych technologii mogą czytać za darmo miesięcznik Mój Mac Magazyn. Najnowszy numer dostępny jest w wersji audiobookowej, przygotowanej specjalnie z myślą o osobach niewidomych. W realizację przedsięwzięcia włączyła się także Audioteka.

MMM_Orange_audiobookWyróżnikiem Mój Mac Magazynu jest temat wiodący, wokół którego budowana jest struktura numeru. W kwietniu na jego łamach opisywane jest zagadnienie „Dostępności”. Poruszono tematy związane z obsługą komputerów przez osoby niewidome oraz jak nowa technologia wspiera osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu. Co jednak ciekawe to wydanie prawdopodobnie jako pierwsze pismo technologiczne w Polsce pojawiło się również w wersji audiobooka, przygotowanego specjalnie z myślą o osobach niewidomych.

Aby dotrzeć do jak największej liczby osób z problemami wzroku postanowiliśmy stworzyć audiobooka z treści jakie pojawiły się w kwietniowym wydaniu. Swoją pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia zaoferowała firma Orange Polska, stając się patronem tego projektu. Przy tworzeniu Mój Mac Magazynu dbamy o każdy szczegół. Również wersję audio postanowiliśmy wydać bez kompromisów – w jak najlepszej jakości – tłumaczy Przemysław Marczyński, redaktor naczelny Mój Mac Magazynu. Za realizację wersji dźwiękowej magazynu odpowiada Audioteka.

Wersja dźwiękowa magazynu jest do pobrania w Audiotece za symboliczne 1 zł. Do realizacji nagrań zatrudniono dwóch lektorów: Leszka Filipowicza i Macieja Więckowskiego. Czas trwania audiobooka to nieco ponad 4 godziny. Magazyn w wersji audio będzie można odsłuchać pod tym adresem. Magazyn jest również dostępny za darmo w wersji PDF na stronie pisma (www.mojmac.pl) oraz poprzez aplikację na iOS.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry