Momail i Flickr tworzą mobilną galerię zdjęć

Opublikowano: 18 grudnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W prezencie świątecznym dla swoich użytkowników Momail i Flickr uruchomiły usługę, która usprawni wyszukiwanie i przesyłanie zdjęć za pomocą telefonu komórkowego

Firma Momail (www.momail.com) zintegrowała usługę Flickr ze swoim serwisem poczty mobilnej. Umożliwia to dzielenie się zdjęciami i ich wyszukiwanie przy pomocy telefonu komórkowego. Użytkownicy serwisu Momail będą wykorzystać telefon komórkowy do wyszukiwania i pobierania zdjęć z folderów publicznych i prywatnych, a także otrzymywania informacji o zmianach dokonywanych przez krewnych i znajomych w ich galeriach.

Wszystkie zdjęcia wysłane na telefon komórkowy przez usługę Flickr są automatycznie optymalizowane przy pomocy opatentowanej przez firmę Momail technologii MMOPE – Mobile Message Optimization & Protection Engine (Mechanizm Optymalizacji i Ochrony Mobilnych Wiadomości). To rozwiązanie umożliwia dostosowanie przychodzących treści do możliwości telefonu, dzięki czemu rozmiar e-maili i załączników jest redukowany nawet o 99,9 proc. Dokumenty i zdjęcia są skalowane, obracane i konwertowane w czasie rzeczywistym.

Na początku należy uruchomić dostęp do serwisu Flickr w sekcji „Na żądanie” serwisu Momaila. Aktywacja umożliwi dostęp do usług Flickr za pośrednictwem Momaila.

•    Wysyłanie zdjęć. Wyślij 1 do 5 zdjęć emailem z telefonu komórkowego na adres flickr@momail.pl. Temat maila zostanie wykorzystany jako tytuł zdjęcia. Opis zdjęcia może zostać dodany do treści maila.

•    Wyszukiwanie zdjęć publicznych. Wyślij email na adres flickr@momail.pl podając w temacie zdjęcia słowa kluczowe do wyszukiwania zdjęć. Po chwili otrzymasz email zwrotny z wynikami wyszukiwania i trzema pierwszymi zdjęciami zoptymalizowanymi pod kątem możliwości swojego telefonu komórkowego.

•    Wyszukiwanie zdjęć prywatnych. Wyślij email na adres flickr@momail.pl podając w temacie maila „download + słowa kluczowe”. Po chwili otrzymasz email zwrotny z wynikami wyszukiwania i pięcioma pierwszymi zdjęciami.

•    Pomoc i status. Wysyłając proste słowa kluczowe na adres flickr@momail.pl można otrzymać natychmiastową pomoc oraz informację o statusie swojego konta we Flickr.

„W prezencie świątecznym dajemy użytkownikom nowy dodatek do Momaila – przydatny i dający dużo radości. Dzięki niemu użytkownicy serwisów Momail i Flickr mogą łatwo aktualizować i wyszukiwać zdjęcia za pomogą swoich telefonów. Integracja z serwisem Flickr pokazuje innowacyjne sposoby wykorzystania poczty Momail i demonstruje możliwości opatentowanej przez firmę Momail technologii, która umożliwia użytkownikom korzystanie z najszybszej, najlżejszej, najbardziej inteligentnej i najtańszej mobilnej poczty elektronicznej dostępnej na rynku. W przyszłym roku do rodziny Momail dołączą nowe funkcjonalności i nowe kraje” – powiedział Kenneth Lundin, prezes Momail.

Momail oferuje bezpłatne, globalne usługi poczty elektronicznej dla urządzeń mobilnych. Usługa jest dostępna w Polsce, Austrii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Czarnogórze, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i krajach skandynawskich. W przyszłym roku do tej listy dołączą nowe kraje.

www.momail.com

Hanna LaskowskaMomail i Flickr tworzą mobilną galerię zdjęć

Podziel się!

O autorze

hania