Monitoring sieci handlowych- Comtica i HP

Opublikowano: 6 grudnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Comtica Sp. z .o. o. wdrożyła dla działu sprzedaży detalicznej firmy Hewlett Packard system wspierający proces merchandisingu. Autorskie rozwiązanie Comtica Enterprise Portal pozwala osobom w centrali HP w czasie rzeczywistym zbierać informacje o warunkach wystawienniczych i cenowych produktów sprzedawanych w kanale detalicznym.

Monitoring sieci handlowych w czasie rzeczywistym realizowany jest przez platformę Comtica Enterprise Portal. Merchandiserzy HP regularnie odwiedzający punkty sprzedaży detalicznej zbierają szczegółowe dane o ilości wystawionych na półkach produktów oraz o miejscu ich wyeksponowania. Ponadto spisywane są aktualne ceny wszystkich towarów działów IT. Merchandiserzy wprowadzają uzyskane dane do rozbudowanej ankiety w warstwie off-line Comtica Enterprise Portal. Po wypełnieniu formularza wybierają funkcję aktualizacji, w wyniku, której portal łączy się z Internetem i automatycznie uaktualnia dane w bazie centralnej. Na tej samej platformie portalu, ale we własnym interfejsie regionalni kierownicy sprzedaży mają aktualne informacje, które wspomagają decyzje w obrębie zarządzania sprzedażą detaliczną produktów HP w danym regionie.

http://www.comtica.pl

Sylwester KozakMonitoring sieci handlowych- Comtica i HP

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.