Movie Games skupi akcje od akcjonariuszy po cenie do 120 zł

Akcjonariusze Movie Games SA, producenta i wydawcy gier wideo notowanego na NewConnect, zdecydowali o skupie akcji własnych przez Spółkę. Zgodnie z uchwałą ZWZ Spółka dokona skupu do 23 tys. sztuk, na co zostanie przeznaczone do 1,6 mln zł z wypracowanego w 2020 roku zysku netto. Akcje będą skupowane z rynku po cenie maksymalnej 120 zł oraz nie niższej niż 80 zł. Jednocześnie Prezes Zarządu Movie Games, Mateusz Wcześniak zobowiązał się do niepartycypowania w skupie.

Skup akcji własnych Spółki, zgodnie z upoważnieniem otrzymanym przez ZWZ, będzie miał miejsce w terminie 1-15 września br. do wyczerpania się kwoty 1,6 mln zł przeznaczonej na ten cel. Następnym krokiem będzie umorzenie akcji własnych, w celu zmniejszenia wartości kapitału zakładowego. Skupowane akcje stanowią w nim 0,5 procent.

Movie Games skupi akcje od akcjonariuszy po cenie do 120 zł 1
Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games

Skup akcji własnych od dziesiątek lat jest jednym z podstawowych sposobów dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Podczas odbywającego się 30 czerwca ZWZ nasi akcjonariusze zrezygnowali z dywidendy oraz zdecydowali o takim właśnie przeznaczeniu części zysku netto z rekordowego 2020 roku. W pełni popieram tę decyzję. Ze względu na późniejsze umorzenie skupowanych akcji oraz atrakcyjną cenę maksymalną skup powinien mieć pozytywny wpływ na wycenę Spółki. Przede wszystkim jednak zwiększą potencjalną stopę dywidendy w przyszłych okresach– powiedział Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

W ramach skupu akcje będzie mógł sprzedać każdy akcjonariusz Movie Games. Jednocześnie Prezes Spółki zadeklarował, że nie zamierza uczestniczyć w programie, zobowiązując się do niesprzedawania swoich akcji w ramach skupu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry