Movie Games uzyskało zwrot kosztów produkcji Lust From Beyond

Movie Games, warszawski producent i wydawca gier, poinformował o pokryciu kosztów produkcji oraz działań marketingowych związanych z grą Lust From Beyond. Dotychczasowe przychody ze sprzedaży gry pozwoliły również uzyskać kwotę niezbędną do realizacji wersji gry dla młodszych odbiorców, która jeszcze bardziej zwiększy zasięgi tytułu wśród graczy.

W dniu premiery Lust From Beyond była obecna w pierwszej dziesiątce zestawienia “Global Top Sellers” Steama oraz osiągnęła status najlepiej sprzedającej się polskiej gry na platformie Valve (stan na dzień 12 marca 2021). Ponadto gra osiągnęła wysokie oceny graczy, uzyskując aż 84 procent pozytywnych opinii na platformie Steam.

Movie Games – Lust From Beyond
Movie Games – Lust From Beyond

Środki uzyskane z dotychczasowej sprzedaży Lust From Beyond nie tylko zwróciły wszystkie nakłady poniesione na produkcję oraz promocję tytułu, ale również pozwoliły zgromadzić kwotę potrzebną do produkcji wersji z niższym ratingiem wiekowym. Dzięki temu gra nie będzie podlegała ograniczeniom promocji na Steamie, jak również pojawi się w takich rynkach jak niemiecki czy nhiński i dotarcie istotnie się zwiększy. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie środki, które będziemy uzyskiwać z każdego kolejnego egzemplarza gry, będą stanowiły zarobek dla Spółki – powiedział Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Movie Games zaprezentuje również nowe gry podczas Future Games Show organizowanego przez wydawnictwo Future (właściciela dużych mediów gamingowych, takich jak GamesRadar i EDGE) odbywającego się 25 marca br. Będzie to największe wydarzenie gamingowe I kwartału tego roku.

O Movie Games

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry