Mozilla Messaging rozpoczyna działalność

Mozilla Messaging, nowa spółka zależna Fundacji Mozilla specjalizująca się w poczcie elektronicznej, ogłosiła rozpoczęcie działalności.
Mozilla Messaging początkowo skoncentruje się na rozwoju aplikacji Thunderbird 3, która wniesie wiele istotnych usprawnień, a zwłaszcza zintegrowany kalendarz, lepsze wyszukiwanie i większy komfort dla użytkowników. Thunderbird to darmowy, otwarty klient poczty elektronicznej wykorzystywany przez miliony ludzi na całym świecie. Program powstaje zgodnie z modelem open source, na którym oparty jest też rozwój popularnej przeglądarki Mozilla Firefox.

Mozilla Messaging stworzyła zespół odpowiedzialny za rozwój produktu, który będzie współpracować ze społecznością programistów z całego świata.

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ponownie przyciągnąć uwagę społeczności open source do kwestii, jaką jest przyszłość Thunderbirda” – powiedział David Ascher, prezes Mozilla Messaging. „Każdemu z nas zależy na stworzeniu świetnego programu pocztowego, z którego korzystanie będzie dla ludzi przyjemnością i który zapewni wybór w tym niezwykle ważnym obszarze Internetu”

Mozilla Messaging jest w 100 procentach własnością Mozilla Foundation. W skład zarządu wchodzą David Ascher jako prezes, Christopher Beard jako wiceprezes i dyrektor generalny Mozilla Labs oraz Marten Mickos, prezes MySQL AB, dostawcy otwartego oprogramowania bazodanowego.

„Program pocztowy Thunderbird jest jednym z najważniejszych projektów Mozilli, której celem jest promowanie zasad wolności wyboru wśród milionów użytkowników Internetu na całym świecie” powiedział Marten Mickos, prezes MySQL AB „Mam nadzieję, że poprzez dołączenie do zarządu Mozilla Messaging przyczynię się do poprawy globalnej komunikacji”.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry