Mozilla promuje gry w przeglądarkach

Firma Mozilla, odpowiedzialna m.in. za przeglądarkę Firefox, promuje gry, w które grać można za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Chce przekonać twórców aplikacji do wykorzystywania HTML5 i innych otwartych technologii.

Mozilla promuje gry w przeglądarkach 1W ramach projektu Mozilla Labs uruchomiony został właśnie oddział Mozilla Labs Gaming.  Ma to być inicjatywa „dedykowana wspólnocie twórców i dostarczająca narzędzi niezbędnych do tworzenia innowacyjnych gier”. Projekt skupiać ma się na przekonywaniu do otwartych technologii webowych – takich jak wolne standardy audio i wideo, geolokalizacja czy interfejsy dotykowe.

Zapowiedziany został jednocześnie Game On 2010, międzynarodowy konkurs dla twórców aplikacji. Rozpocząć ma się pod koniec września i wyróżnić te firmy, które stosować będą otwarte standardy.

Jesienią pojawić ma się również sklep Google – Chrome Web Store – który pozwalać ma na dystrybucję aplikacji webowych, również gier. Na rynku „przeglądarkowej” rozrywki dzieje się więc coraz więcej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top