Mozilla promuje gry w przeglądarkach

Firma Mozilla, odpowiedzialna m.in. za przeglądarkę Firefox, promuje gry, w które grać można za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Chce przekonać twórców aplikacji do wykorzystywania HTML5 i innych otwartych technologii.

Mozilla promuje gry w przeglądarkach 1W ramach projektu Mozilla Labs uruchomiony został właśnie oddział Mozilla Labs Gaming.  Ma to być inicjatywa „dedykowana wspólnocie twórców i dostarczająca narzędzi niezbędnych do tworzenia innowacyjnych gier”. Projekt skupiać ma się na przekonywaniu do otwartych technologii webowych – takich jak wolne standardy audio i wideo, geolokalizacja czy interfejsy dotykowe.

Zapowiedziany został jednocześnie Game On 2010, międzynarodowy konkurs dla twórców aplikacji. Rozpocząć ma się pod koniec września i wyróżnić te firmy, które stosować będą otwarte standardy.

Jesienią pojawić ma się również sklep Google – Chrome Web Store – który pozwalać ma na dystrybucję aplikacji webowych, również gier. Na rynku „przeglądarkowej” rozrywki dzieje się więc coraz więcej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry