Mozilla zadebiutuje na iPadzie?

Mozilla chce uruchomić przeglądarkę na iPada. Nie będzie to jednak Firefox, ale zupełnie nowy projekt.

Mozilla zadebiutuje na iPadzie? 1Zgodnie z postanowieniami licencyjnymi firmy Apple, w systemie iOS nie może pojawić się przeglądarka, która nie jest oparta na silniku WebKit. Oznacza to, że użytkownicy iPadów nie mogą cieszyć się m.in. przeglądarką Firefox. Odpowiedzialna za aplikację Korporacja Mozilla chce jednak pojawić się na tablecie z nadgryzionym jabłkiem.

Odpowiedzią na licencyjne problemy ma być Junior – oparta na WebKicie przeglądarka dedykowana iPadom. Ma też szansę być powiewem świeżości na tym rynku:  aplikacja unika standardowych rozwiązań w imię prostoty i wygody.

Do przeglądania stron internetowych użytkownicy wykorzystywać mają dwa przyciski:  znajdujący się po lewej stronie ekranu pozwala przejść do poprzedniej strony, a po dłuższym przyciśnięciu – przejść do następnej strony oraz odświeżyć aktualną. Prawy przycisk skrywa skrót do listy ostatnio odwiedzanych adresów, zakładek i opcji wyszukiwania. Brak innych elementów interfejsu ma sprawiać, że cała uwaga skupiana jest na odwiedzanej witrynie.

Mozilla pracuje również nad nowymi funkcjami dla Firefoksa. Pierwsza, o nazwie „search tabs”, ma zastąpić stary pasek wyszukiwania nowym, znajdującym się po lewej stronie przeglądarki i pozwalać ma na wybór silnika przy każdym wyszukiwaniu. Druga umożliwiać ma prowadzenie rozmów i dzielenie się plikami bezpośrednio z przeglądarki.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top