Mundial w internecie

W związku z odbywającymi się mistrzostwami świata w piłce nożnej, Internet Security Systems (ISS) przeprowadził badanie serwisów internetowych o tematyce sportowej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ich liczba wzrosła o 17 procent.
Badanie zostało przeprowadzone przez ISS w ramach regularnie prowadzonych przez firmę usług filtrowania zawartości stron WWW. Według analityków ISS na znaczący wzrost serwisów WWW o tematyce sportowej wpłynęły także inne wydarzenia sportowe np. Tour de France.

Na podstawie wyników badań ISS przygotował ranking 5 krajów utrzymujących największą liczbę sportowych stron WWW. Są to:
1.    USA – 52 proc.
2.    Brazylia – 8,9 proc.
3.    Niemcy – 8,9 proc.
4.    Wielka Brytania – 6,3 proc.
5.    Kanada – 3,6 proc.
6.    Inne – 20,3 proc.

„Wśród 5,5 miliardów stron WWW dostępnych dziś w sieci, zwiększenie się liczby serwisów dedykowanych dla świata sportu o 17 proc. jest fenomenalnym wzrostem,” powiedział James Rendell, specjalista ds. technologii w ISS. „W dobie szybkiego rozwoju szerokopasmowego dostępu do internetu może to oznaczać, że Internet odciągnie widzów od telewizorów i przeniesie ich przed ekrany monitorów komputerowych.”

Równocześnie ISS ostrzega użytkowników internetu przed atakami typu phishing wykorzystującymi zainteresowanie odbywającym się mundialem. Przykładem może być niedawny e-mail informujący odbiorców, że wygrali bilety na mundial. W ten sposób zorganizowane grupy przestępców internetowych nakłaniają użytkowników internetu do odwiedzenia specjalnie zaprojektowanych i spreparowanych stron WWW, które są następnie wykorzystywane do zainfekowania komputerów ofiar wirusami komputerowymi lub programami szpiegującymi. Pozwala to przestępcom kontrolować systemy lub uzyskać dostęp do poufnych informacji takich, jak: loginy, hasła, numery kart kredytowych.

Aby uchronić się przed tymi rodzajami ataków ISS zaleca użytkownikom komputerów zainstalowanie najnowszych aktualizacji oprogramowania i wszystkich dostępnych łatek programowych oraz nie otwieranie podejrzanych załączników z e-maili.

www.veracomp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top