Muzango – w serwisie MojaGeneracja.pl

Nagrałeś muzyczny kawałek, którym teraz chciałbyś się pochwalić 6-milionowej publiczności? Serwis społecznościowy MojaGeneracja.pl uruchomił specjalną platformę, gdzie artyści mogą zamieszczać własne utwory muzyczne.
Muzango – tak nazywa się nowa platforma w serwisie społecznościowym MojaGeneracja.pl, na której można zamieszczać autorskie kawałki. Wystarczy posiadać numer komunikatora internetowego Gadu-Gadu, z którym ściśle zintegrowany jest serwis, założyć na nim własny profil i wejść następnie na Muzango. – Jeśli Internauta chce tutaj zamieścić  utwór, wcześniej musi wypełnić elektroniczną deklarację, w której przyznaje, że ma do niego pełne prawa autorskie – wyjaśnia Jarosław Rybus, PR Manager Gadu Gadu S.A., właściciel serwisu MojaGeneracja.pl.

Jest to jedyny warunek pojawienia się w Muzango – Krainie Niezależnych Artystów. Na tekst i muzykę, które zaczynają ją wypełniać nikt, oprócz samych autorów, nie ma wpływu. Muzango zostało bowiem przygotowane z myślą o niezależnych wykonawcach, którzy chcą wejść na scenę muzyczną i tworzyć jej nowe oblicze. – Takich artystów, uzdolnionych i z charyzmą, wcale w Polsce nie brakuje. Problemem jest przebicie się przez wielkie wytwórnie płytowe i komercyjne rozgłośnie radiowe, które umożliwiają trwałe dotarcie do odbiorcy – dodaje Jarosław Rybus.

Teraz ten komfort daje Muzango. Każdy artysta może zamieszczać utwory w 6-milionowej społeczności, z którą kontaktuje się za pomocą komunikatora Gadu-Gadu lub na swym blogu na MojaGeneracja.pl. Tutaj fani mogą znaleźć np. informacje o zespole i teksty piosenek. O zbliżających się koncertach lub premierach płytowych artyści mogą pisać również w  Wydarzeniach, serwisie informacyjnym dostępnym na MojaGeneracja.pl.

– W dobrych czasach przyszło nam żyć! – mówi Bartosz Chmielewski „Zmywak” z zespołu Muzyka Końca Lata – jeden z artystów, który opublikował już kilka utworów w Muzango. – Muzykę można tworzyć i nagrywać praktycznie na domowym komputerze, a i promocję swojej twórczości, dzięki sieci, zorganizować można na własną rękę, bez pieniędzy. Muzango to kolejna z przestrzeni netowych, która umożliwia wszelkim młodym artystom prezentacje swoich dokonań licznej grupie odbiorców. Nie ma co trzymać piosenek w szufladzie. Zakładaj profil i pokazuj co masz. Na pewno komuś się to spodoba – radzi artysta.

Okazji ku temu nie będzie brakować. Oprócz Muzango, najnowsze i najpopularniejsze utwory (o tym będą decydować sami Internauci) będą emitowane także w Gadu Radio. Dodatkową atrakcją będzie uruchomiona wkrótce funkcjonalność Moja Galeria, w której wszyscy użytkownicy serwisu będą mogli publikować zdjęcia, grafiki, a artyści Muzango na przykład fotorelacje z imprez muzycznych. Ale to nie wszystko.

– W niedalekiej przyszłości artyści w Muzango będą mogli także sprzedawać swoje pliki muzyczne, a także uruchomić własną stronę i pocztę elektroniczną z domeną muzango.pl – zdradza kolejne plany Jarosław Rybus

Co umożliwia Muzango?
•    dodawanie piosenek
•    ocenianie i komentowanie piosenek przez Internautów
•    wyszukiwanie utworów po wykonawcy, tytule, gatunku/tagach, autorze, producencie
•    odsłuchiwanie piosenek w playerze na stronie Muzango lub profilu artysty
•    rekomendowanie piosenek znajomemu
•    funkcjonalności MojaGeneracja.pl i Gadu-Gadu do promocji artysty

www.muzango.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top