Muzeum Nośników Danych na uczelniach

Trwają przygotowania do prezentacji studentom polskich uczelni Muzeum Nośników Danych – pierwszego w Polsce zbioru unikatowych eksponatów związanych ze składowaniem informacji elektronicznych. Muzeum, które powstało z inicjatywy MBM Ontrack – firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych – zaprezentowane zostanie studentom w całej Polsce we współpracy z Western Digital. Firmy spotkają się ze studentami podczas prezentacji na temat technologii zapisu i archiwizacji danych.

Ekspozycja zbiorów oraz spotkania ze studentami to część programu, którego celem jest prezentacja dynamicznego rozwoju informatyki, a w szczególności technologii i zapisywania składowania danych.

– Tworząc Muzeum Nośników Danych chcieliśmy pokazać jak dynamicznie na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się informatyka. Prezentacja zbiorów na uczelniach wyższych w całej Polsce będzie swoistą lekcją historii. Towarzyszące prezentacji najstarszych nośników w kraju prelekcje będą z kolei okazją do zapoznania młodzieży z najnowszymi osiągnięciami informatyki. Wierzę, że taki sposób przekazywania wiedzy znajdzie duże zainteresowanie zarówno wśród studentów jak i pracowników naukowych – przekonuje Marcin Musil, dyrektor zarządzający MBM Ontrack odzyskiwanie danych – pomysłodawca Muzeum.

W prezentacjach uczestniczy firma Western Digital. Spotkania ze studentami poprowadzi Norbert Koziar, przedstawiciel koncernu na Europę Środkową i Południową. Zaprezentuje najnowsze rozwiązania i trendy w dziedzinie zapisu i archiwizacji danych. Jak sądzi, inicjatywa ta umożliwi młodym ludziom bardziej praktyczny niż na codziennych wykładach kontakt z nowymi technologiami. Spotkania ze studentami poprowadzą również specjaliści
z MBM Ontrack.

Rozpoczęcie prezentacji zbiorów muzeum i spotkań ze studentami na uczelniach planowane jest na początek kwietnia. Odbędą się w dziesięciu szkołach wyższych w całej Polsce. Ekspozycja trafi do Gliwic, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Gdańska, Olsztyna, Łodzi, Warszawy, Rzeszowa i Krakowa.

http://www.mbm.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry