M@yclub pionerem płatnej rozrywki w Polsce

Dziś już możemy mówić o płatnych usługach internetowych- coraz rzadziej spotykamy się z ofertą „free” różnych serwisów, natomiast coraz więcej nowopowstających serwisów na świecie ma charakter abonamentowy. Wydaje się, że czas „darmowego” internetu powoli odchodzi w niepamięć.

Jedną z najważniejszych gałęzi płatnego contentu jest rozrywka- to ona wydaje się być liderem, można podać przykład NCSoft- firmy specjalizującej się w grach online (ponad 4 mln subskrybentów) czy American Greetings (1.4 mln subskrybentów)- serwisowi umożliwiającemu wysyłanie kartek. Niedawno płatną ofertę dostępu do swoich zasobów zaproponował IGN.com i GameSpot.com- serwisy o grach komputerowych. IGN i GameSpot podjęły tą decyzję po 6 latach istnienia w sieci- powód ” Zbyt niskie wpływy z reklam, które nie pozwalały utrzymywać serwisów w bezpłatnej formie. IGN obecnie ma już prawie 60.000 płatnych użytkowników (8.3 mln unikalnych użytkowników w skali miesiąca).

Na podobny krok zdecydował się również serwis GryOnline.pl- jeden z czołowych serwisów poświęconych tej tematyce w Polsce. M@yClub– tak brzmi nazwa tej usługi składa się z 4 abonamentów. M@yClub obok usług czysto dostępowych zaoferował również użytkownikom kartę klubową, zniżki na gry kupione w sklepie, dodatkowo oferując użytkownikom konto e-mail. Ponadto użytkownikom zaproponowano poradniki w formacie PDF. Powód wprowadzenia opłat prawdopodobnie ten sam- zbyt niskie wpływy z reklam. Przebudowa serwisu pod kątem technicznym trwała około miesiąca.

M@yClub dodał do swojej oferty również „Pakiet Platynowy”– bardzo elitarny produkt kierowany do bardzo wąskiej grupy. Obecnie udział tego pakietu w stosunku do pozostałej liczby to około kilku procent. Największym zainteresowaniem cieszą się pakiety podstawowe.

M@yClub nie zamierza spocząć na laurach i w najbliższym czasie zaoferuje użytkownikom nowe usługi- wykraczające poza temat gier.

W ten sposób na polskim rynku zrodził się prawdopodobnie pierwszy profesjonalnie przygotowany pakiet płatnego contentu.

http://www.mayclub.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top