MySpace uruchamia serwis polityczny

Już tylko tygodnie dzielą nas od wyborów prezydenckich w USA. Z tej okazji serwis społecznościowy MySpace uruchomił polityczną witrynę dyskusyjną MyDebates.

26 września odbędzie się pierwsza debata wyborcza dwóch głównych kandydatów – Republikanina Johna McCaina i Demokraty Baracka Obamy. Jednocześnie dojdzie do starcia Sary Palin i Joe’a Bidena, którzy walczą o stanowisko wiceprezydenta.

Serwis MyDebates zawiera mnóstwo przydatnych narzędzi ułatwiających głosowanie nad poszczególnymi kwestiami omawianymi przez polityków. Wśród najważniejszych spraw znalazły się reforma służby zdrowia, zmiana prawa dotyczącego posiadania broni, ekologia czy polityka surowcowa.

MySpace udostępniło także „narodowe statystyki” pokazujące, które kwestie są najważniejsze, które stany najmocniej popierają Obamę, a które McCaina. Użytkownicy mogą wypełnić krótką ankietę pomagającą w ustaleniu własnych sympatii politycznych, a następnie porównać wyniki z ogólnym obrazem amerykańskiego społeczeństwa.

Do tego dochodzi serwis wideo, w którym znajdą się pełne wersje prezydenckich debat – otagowane i skatalogowane tak, aby można było łatwo odnaleźć fragment, w którym dany polityk omawia konkretną kwestię. Internauci będą mogli głosować na swoich ulubieńców i w ten sposób wskazywać zwycięzców debat.

Źródło: Mashable

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top