MySpace w dobrym klimacie

Na popularnym portalu społecznościowym MySpace wystartował profil „Klimat”. Bycie eko jest dziś w modzie, a dowiedzieć się czegoś interesującego na temat ochrony klimatu można w coraz bardziej nowoczesny i interaktywny sposób. Bardziej klimatycznie jest dzisiaj nawet w Internecie. Obecność profilu „Klimat” w sieci to jeden z elementów zintegrowanej kampanii edukacyjnej, prowadzonej przez Ministerstwo Środowiska przed poznańską Konferencją ONZ w sprawie Zmian Klimatu – COP 14.

Więcej niż połowa polskich internautów wie, że to ludzie są w głównej mierze odpowiedzialni za zmiany klimatu. Mimo to, według badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Środowiska tylko 1/3 z nas we własnym zakresie oszczędza wodę czy prąd. To zdecydowanie za mało, żeby powstrzymać grożące nam katastrofalne skutki globalnego ocieplenia. Gdzie w takim razie szukać informacji o tym, jak skuteczniej dbać o klimat? Odpowiedź jest prosta – w Internecie.

Profil „Klimat” na portalu społecznościowym MySpace to miejsce, gdzie można poczytać o zmianach klimatu, obejrzeć zdjęcia i filmy, a każdy użytkownik ma możliwość skomentowania wpisów i podzielenia się swoją opinią na temat prezentowanych materiałów. Oprócz regularnie zamieszczanych tekstów i komentarzy, na profilu „Klimat” znaleźć można również linki do ciekawych stron poświęconych globalnemu ociepleniu i ochronie klimatu. Wzbudzenie zainteresowania internautów kwestią ochrony klimatu to główny cel, jaki przyświecał twórcom profilu.

Obecność „Klimatu” na MySpace to jeden z kilku elementów, niespotykanej dotąd wśród instytucji publicznych, zintegrowanej kampanii Ministerstwa Środowiska na temat zmian klimatu – mówi Małgorzata Snarska, Dyrektor Zespołu ds. Organizacji i Promocji COP 14. Ministerstwo Środowiska jako główny koordynator tego najważniejszego globalnego szczytu poświęconego zmianom klimatu, przygotowało także ekologiczny blog, internetowy konkurs, klimatyczną wyspę w Second Life oraz kampanię spotową – dodaje Snarska.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top