Na Ouya zagramy również strumieniowo

Ouya, działająca w oparciu o system Android konsola do gier, staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki nawiązaniu współpracy z OnLive.

Na Ouya zagramy również strumieniowo 1Ouya, androidowa konsola do gier, o której szerzej pisaliśmy w połowie lipca, ma jeszcze większą szansę odmienić rynek stacjonarnego grania. Twórcy konsoli poinformowali na swoim profilu na Kickstarterze, że już w dniu premiery, będzie można na niej zagrać w setki gier, udostępnionych strumieniowo przez serwis OnLive.

Czym jest OnLive? Jest to usługa, w której za całość obliczeń związanych z wyświetlaniem grafiki odpowiedzialne są serwery po stronie dostawcy, a do użytkownika przesyłany jest tylko wygenerowany w ten sposób strumień wideo. Dzięki temu rozwiązaniu na Ouya będzie można zagrać w gry, których uruchomienie nie było by możliwe ze względu na konfigurację sprzętową konsoli.

Dzięki integracji z OnLive posiadacze w miare szybkich łączy (OnLive wymaga min. 5mbit/s) będą mogli nie tylko zagrać w swoje ulubione androidowe gry na dużym ekranie, ale również w tytuły znane posiadaczom „dużych” konsol i komputerów PC.

A jak waszym zdaniem poradzi sobie Ouya? Ma szansę zgarnąć dla siebie trochę runku zdominowanego przez konsole gigantów, jakimi są Sony, Microsoft i Nintendo?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top