Nadchodzi nowe MySpace

MySpace doczeka się poważnego odświeżenia. Nadchodząca wersja serwisu społecznościowego to nie tylko nowy wygląd; to także poważna zmiana w idei działania platformy. Czy to wystarczy by odzyskać zainteresowanie użytkowników?

Nowa wersja MySpace będzie stopniowo ukazywana użytkownikom, ale pełne przejście nastąpi z końcem listopada. Zmiany obejmą wszystkie elementy serwisu: od strony głównej i logo, przez profile po strony tematyczne. Ułatwiona ma zostać nawigacja (zakładki „Odkryj” i „Mój profil”), a posty na tablicy mają być dostępne w trzech odsłonach (magazynowym, klasycznym i wideo). Zupełnie nowa ma być również wersja mobilna, z dedykowanymi aplikacjami na systemy Android i iOS jeszcze w tym roku. Wszystko by MySpace stało się „kierunkiem społecznościowej rozrywki”.

Użytkownicy nowego MySpace mają uzyskać dostęp do spersonalizowanego źródła treści, w którym prezentowane mają im być materiały, które mogą im się spodobać – dobierane będą na podstawie ich zainteresowań oraz aktywności w serwisie.

Nadchodzi nowe MySpace 1

Serwis skupić chce się na odbiorcach w wieku 13-35 lat („generacja Y”). Ma stać się „głównym celem napędzanej społecznie pasji fanów i twórców”. To znaczna zmiana jeśli porównać ją do poprzedniego hasła: „miejsca dla przyjaciół”.

To początek ekscytującego punktu zwrotnego dla MySpace. Nasza nowa strategia wykorzystuje największe siły MySpace – głębokie rozumienie społeczności, bogactwo treści rozrywkowych oraz możliwość wyłapywania kulturowych trendów w czasie rzeczywistym. To jednak tylko pierwszy krok i czeka nas wiele nowych funkcjonalności, programów oraz ulepszeń w przyszłości – powiedział Mike Jones, dyrektor generalny MySpace.

Ostanie miesiące i lata nie były dla MySpace łatwe. Szczególnie bolesne i znamienne było wyprzedzenie w czerwcu ubiegłego roku niegdyś numeru jeden w świecie serwisów społecznościowych przez zdobywającego coraz więcej użytkowników Facebooka. Wtedy też rozpoczęły się poważne zwolnienia, a przyszłość serwisu rysowała się w coraz ciemniejszych barwach.

Czy taka poważna zmiana pozwoli MySpace odzyskać zaufanie i zainteresowanie internautów? Specjalizacja wydaje się być jednym rozwiązaniem. Miejmy nadzieję, że to wystarczy i MySpace pozostanie na rynku jako zdrowy i silny konkurent Facebooka.


Welcome to the new Myspace

myspace | Myspace Video

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry