Nadprogramowe święto dla użytkowników Outlooka 2010

Opublikowano: 29 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Brytyjscy użytkownicy Outlooka 2010 niespodziewanie zyskali dzień wolny. To nie pierwszy tego typu przypadek.

Nadprogramowe święto dla użytkowników Outlooka 2010 1Jeśli rozglądasz się po swoim biurze i zastanawiasz się, gdzie się wszyscy podziali, winić możesz Microsoft – donosi żartobliwie serwis PC Pro. Brytyjscy użytkownicy Outlooka 2010, którzy subskrybują kalendarz świąt państwowych zostali poinformowani, że dziś przypada święto bankowe (ang. bank holiday), tradycyjnie dzień wolny od pracy w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Tymczasem jednak w tym roku święto zostało przełożone na przyszły tydzień w związku z jubileuszem królowej Elżbiety II, co pozwala Brytyjczykom cieszyć się dłuższym weekendem.

Microsoft nie uaktualnił jednak swego kalendarza. Trudno przewidywać czy i w jakim stopniu przyczyni się to do nieuzasadnionych absencji pracowników. Można jednak zakładać, że będzie to całkiem dobra wymówka dla miło spędzonego dnia poza biurem.

Co ciekawe, już w 2010 roku serwis Meteor IT wyliczał problemy z kalendarzem Outlooka 2010 – w tym także z tegorocznym świętem bankowym. Według autorów raportu, różne„świąteczne” wpadki aplikacji dotknąć miały użytkowników z aż 23 krajów.

Dawid ZarazińskiNadprogramowe święto dla użytkowników Outlooka 2010

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.