Najlepsze sklepy w sieci – ranking Wprost i Money.pl

Opublikowano: 29 sierpnia 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W Polsce działa około tysiąca sklepów internetowych. Nie wszystkie jednak mają dobrą renomę. Gdzie warto robić zakupy, w którym sklepie najlepiej zamówić pistolet, a jaki adres wstukać w poszukiwaniu książki lub płyty? Na te pytania odpowiada najnowszy ranking portalu finansowego Money.pl i tygodnika Wprost.

Do badania zostało zakwalifikowanych 206 najpopularniejszych polskich sklepów internetowych, które pogrupowano w 12 kategoriach. O wyborze decydowała liczba użytkowników lub pozycja w wyszukiwarkach i porównywarkach cenowych. Grupa badaczy oceniła wybrane sklepy, każdy pod kątem 51 cech.

Zwycięzcami kategorii zostały sklepy, które uzyskały największą liczbę punktów. Poniżej prezentujemy liderów poszczególnych kategorii:

Kategoria – Zwycięzca

Elektronika użytkowa – pixmania.pl

Film – merlin.pl

Komputery i oprogramowanie – komputronik.pl

Książki – merlin.pl

Militaria i broń – militaria.pl

Muzyka – merlin.pl

Odzież, bielizna i obuwie – biust.pl

Podróże – travelplanet.pl

Porównywarki – ceneo.pl

Sport i turystyka – crazysport.pl

Tylko dla dorosłych – okmarket.pl

Zdrowie i uroda – kosmetykionline.pl

Sylwester KozakNajlepsze sklepy w sieci – ranking Wprost i Money.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.