Najnowsza odsłona Google Sky

Od dziś dostępna jest nowa wersja Google Sky. Umożliwia ona naukowcom, studentom i osobom hobbystycznie zajmującym się astronomią badanie milionów otaczających nas gwiazd i galaktyk. W ulepszonej wersji uwzględniono szereg nowych usług, poczynając od aktualizacji danych na temat zdarzeń kosmicznych, poprzez mapy historyczne, a kończąc na wirtualnych wycieczkach przez niebo.
W najnowszej wersji Google Sky można znaleźć:
•    Aktualne zjawisko kosmologiczne – uzupełniane na bieżąco informacje
o nowych zjawiskach, takich jak komety i asteroidy
•    Wybrane obserwatoria – użytkownicy zyskują dostęp do obrazów nieba
z satelitów danego obserwatorium, sporządzanych przy użyciu fal o różnej długości, w tym do obrazów rentgenowskich, w podczerwieni, ultrafiolecie,
a także mikrofalową mapę nieba.
•    Mapy historyczne – w tym historyczne mapy nieba opracowane przez Davida Rumsey’a, sporządzone na podstawie rysunków wykonanych przez włoskiego rytownika Giovanniego Marię Cassiniego począwszy od 1792 r.
Pokazują one, jak z upływem czasu zmieniły się interpretacje i koncepcje
na temat nieba. Dostępna jest również warstwa Gwiazdozbiory Heweliusza, bazująca na rycinach 50 konstelacji, przygotowanych przez niemieckiego astronoma Jana Heweliusza w 1690 r.
•    Inne funkcje nowej wersji Google Sky to m.in. podcasty o gwiazdach, galaktykach, planetach i zbliżających się wydarzeniach na niebie; wielka wyprawa po niebie, która prowadzi użytkowników przez 100 ulubionych miejsc na astronomicznej mapie, a także warstwa społeczności nieba, pokazująca najlepsze treści astronomiczne nadsyłane przez użytkowników
z całego świata.

Kolejnym udostępnionym mechanizmem jest interfejs programistyczny (API) Google Sky, który pozwala twórcom aplikacji tworzyć własne rozwiązania korzystając z bogatej bazy zdjęć, jaką oferuje moduł Sky w Google Earth.

Chcąc odkryć, co oferuje Google Sky w Google Earth, należy ze strony earth.google.pl pobrać najnowszą wersję aplikacji, kliknąć przycisk „Przełączaj między Niebem a Ziemią”, a następnie wyruszyć w wyprawę po nieboskłonie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top