Najnowsze oprogramowanie Ontracka już w Polsce

Opublikowano: 3 grudnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Miesiąc po światowej premierze Ontrack® PowerControls, 3.0 – najnowsza aplikacja światowego lidera w branży odzyskiwania danych, dostępna jest w Polsce. Promocją rozwiązania zajmie się polskie biuro Ontracka, odpowiedzialne za rynek Europy Środkowej i Wschodniej.

Ontrack® PowerControls, jest jedynym narzędziem, które umożliwia szybki dostęp do folderów lub pojedynczych wiadomości pocztowych zachowanych w zasobach MS Exchange, bezpośrednio w pliku exchange data base – *.edb lub jego kopii bezpieczeństwa. PowerControls pozwala na wyszukiwanie skrzynek pocztowych lub pojedynczych wiadomości według zadanych kryteriów i ich natychmiastowe odtworzenie. Rozwiązanie Ontrack’a pozwala ponadto na skanowanie całej poczty korporacyjnej np. w poszukiwaniu wszystkich wiadomości dotyczących określonego produktu, czy kontrahenta.

Ontrack® PowerControls, jest również narzędziem umożliwiającym odtworzenie danych z uszkodzonego pliku *.edb w przypadku awarii serwera MS Exchange.

Unikatowość rozwiązania Ontrack’a polega na blisko stukrotnym skróceniu czasu dostępu do informacji zawartych w firmowych backup’ach.

Dotychczas istniały dwie metody odzyskania pojedynczych skrzynek pocztowych lub folderów znajdujących się w zasobach poczty korporacyjnej. Pierwsza z nich polegała na zatrzymaniu pracy serwera i odtworzeniu szukanych informacji pocztowych z kopii zapasowej. Alternatywą było wykonywanie kopii każdej skrzynki – rozwiązanie 18 krotnie bardziej czasochłonne i wymagające kilkukrotnego zwiększenia przestrzeni backup’owej.

– PowerControls 3.0 to narzędzie, które pozwala maksymalnie skrócić czas dostępu do firmowych archiwów poczty oraz obniżyć koszty z tym związane. Aplikacja Ontracka jest również doskonałym narzędziem wykorzystywanym na całym świecie do dostarczania elektronicznych dowodów przestępstw takich jak np. sabotaż – powiedział Jarosław Kubica, dyrektor ds. rozwoju MBM Ontrack odzyskiwanie danych.

Od roku na rynku dostępna była poprzednia wersja aplikacji – PowerControls 2.1. Funkcjonalność nowego narzędzia została wzbogacona przede wszystkim o:

– obsługę backup’ów dla użytkowników systemów IBM Tivoli Storage Manager

– możliwość otwarcia jednocześnie kilku plików źródłowych (EDB) oraz kilku plików docelowych (PST)

– możliwość otwarcia plików Microsoft PST jako danych źródłowych

– możliwość uruchamiania programu z paska linii poleceń – co pozwala na korzystanie

z funkcjonalności programu bez potrzeby uruchamiania GUI

Oprócz systemu IBM Tivoli Ontrack PowerControls 3.0 obsługuje również Microsoft NT Backup, Veritas BackupExec, Legato NetWorker, Computer Associates BrightStor, ARCServe oraz Veritas NetBackup.

Wraz z nową wersją PowerControls Ontrack wprowadził nowy sposób licencjonowania narzędzia polegający na wykupieniu licencji na określony czas użytkowania. Nadal będzie możliwe wykupienie bezterminowych licencji określających jedynie ilość skrzynek i serwerów, które będzie obsługiwała aplikacja.

http://www.powercontrols.pl

http://www.mbm.com.pl

Sylwester KozakNajnowsze oprogramowanie Ontracka już w Polsce

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.